ETUDER Kürsübaşı Okuma ve Kültür Evi, önemli konukları ağırladı

Harput’ta hizmet veren ETUDER Kürsübaşı Okuma ve Kültür Evi, Elazığ’ın kültür ve turizmine katkı sunmaya devam ediyor.

Açıldığı günden buyana binlerce ziyaretçinin istifade ettiği Kürsübaşı Okuma ve Kültür Evi, dün akşam önemli konuklarını ağırladı.

Türkiye’nin önemli siyasetçilerinden İsmet Yılmaz, Efkan Ala, Mehdi Eker’in yanısıra, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, İstanbul Milletvekili Belma Satır, Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Van Valisi Murat Zorluoğlu, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, MSB ANT Başkanı Arif Koyuncu,  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkan Cüneyt Yılmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ve birçok bürokrat ETUDER Kürsübaşı Okuma ve Kültür Evi’ni ziyaret ettiler.

Elazığ Turizm ve Tanıtma Derneği (ETUDER) Başkanı Av. Burak Soylu tarafından ağırlanan konuklar, Okuma ve Kültür Evi’ni gezerek bilgi aldılar.

ETUDER Başkanı Av. Burak Soylu, ziyaretlerinden ötürü konuklara teşekkür ederek, Harput Kültürü’nün öneminden bahsetti.

Kürsübaşı Okuma ve Kültür Evi bahçesinde bir süre sohbet eden misafirler, Harput’un Elazığ ve Türkiye için önemli bir yerleşim yeri olduğunu ifade ettiler.

Ziyaretin ardından Elazığ Turizm ve Tanıtma Derneği (ETUDER) Başkanı Av. Burak Soylu tarafından, misafirlere Fahri Gakgo beratı verildi.AK Parti Milletvekili Mihrimah Belma Satır’ın Gokgo beratını ise KADEM Elazığ İl Temsilcisi Esra Soylu verdi.