Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal sorumluluk çalışması kapsamında önemli bir hizmeti daha hayata geçirdi.

Elazığ’da göreve başladığı günden buyana kentin gelişmesi, kalkınması ve halkın refah seviyesinin daha ileri seviyelere taşınması için elinden gelen bütün gayreti gösteren Vali Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı çalışmalarla kısa sürede Elazığ halkının gönlünde taht kurdu.

Göreve başladığı 3 Temmuz 2017 tarihinde ‘Oturmayacağız. Sürekli çalışacağız’ mesajı veren Vali Çetin Oktay Kaldırım, verdiği sözün arkasında durarak Elazığ’ı adım adım gezdi, vatandaşlarla iç içe oldu.

Kentin sorunlarının çözümünün yanısıra, yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma ve sektörel çeşitliliği sağlanması alanlarında önemli adımlar atan Vali Kaldırım, son olarak yeni bir sosyal projeye imza attı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklamada Elazığ’da yaşlı ailelere günlük sıcak yemek, temizlik ve kişisel bakım hizmeti verilmeye başlandığını duyurdu.

Vali Kaldırım, “Valilik olarak Elazığ merkezde 254 yaşlı aileye günlük sıcak yemek, temizlik ve kişisel bakım hizmeti vermeye başladık... Yaşlılarımız ayaklarına giden bu hizmetten dolayı gayet mutlu ve memnun.” İfadelerine yer verdi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın bu çalışması Elazığ kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.Vali Çetin Oktay KALDIRIM KİMDİR?
Aslen Trabzon Çaykaralı olan Çetin Oktay KALDIRIM 04.01.1974 yılında Bayburt’ta doğdu. 

Orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Yüksek Lisansını İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 2009 yılında tamamladı. 1998 yılında Gümrük Müşteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak naklen İçişleri Bakanlığı’na 01.05.2000 tarihinde geçti.

Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiyenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 

2010-2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Uluslararası İlişkiler gibi  alanları kapsayan birçok seminer, program ve kursa katıldı. 2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katıldı. 

2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katıldı.

Ayrıca yurtdışında birçok çalışma, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. Yukarıda detaylı özgeçmişi verilen Çetin Oktay KALDIRIM evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almanca ve Arapçayı orta düzeyde, Japoncayı ise başlangıç düzeyinde bilmektedir.