Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
Aşağıçakmak suya kavuştu!
Aşağıçakmak suya kavuştu!
Aşağı Çakmak Köyü sakinleri bu gün iki açılışın sevincini yaşadı. Uzun zamandır su sorunu yaşayan köy sakinleri hem içme suyuna kavuştu, hem de Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hizmet Binası’nın açılışı yapıldı.
07 Ekim 2012 20:08

 Keban ilçesine bağlı Aşağı Çakmak Köyü’nde hem dernek binası açılışı gerçekleştirildi hem de sondaj kuyusu sayesinde içme suyu sorunu çözüldü.. Açılışa, İl Özel İdaresi Sekreteri Nazif BİLGİNOĞLU, Köy Muhtarı Celal BACA, Dernek üyeleri ile köy sakinleri katıldı.

Dernek binası, İl Özel İdaresi Sekreteri Nazif BİLGİNOĞLU’nun açılış kurdelesini kesmesinin ardından hizmete girdi.

Elazığ İl Özel İdaresi içme suyu sondaj ekibi tarafından Aşağıçakmak köyünde Hambar mevkisinde 100 metrelik sondaj sayesinde açılan su kuyusu için tören düzenlendi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif BİLGİNOĞLU, törende yaptığı konuşmada, uzun süredir köyün içme suyu sorunun olduğunu, sondajla yapılan aramayla mutlu sona ulaşıldığını belirtti.

Saniyede 6 litre suyun çıktığını ve bu oranın artabileceğini dile getiren BİLGİNOĞLU, içme suyunun depolarda toplanarak köylerdeki evlere verileceğini ifade etti.

Köy muhtarı Celal BACA da köydeki 35 hanenin su şebekesini evine çekerek artık içme suyunu evinde kullanabileceğini kaydetti. Baca, emeği geçen herkese teşekkür etti.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-BALIKESİR
577 kez görüntülendi
ALTINORDU-ELAZIĞ
581 kez görüntülendi
ELAZIĞ-G.ANTEP
930 kez görüntülendi
DENİZLİ-ELAZIĞ
786 kez görüntülendi
KARAKOÇAN
362 kez izlendi
WINDY HILL'DE RAMAZAN
583 kez izlendi
İBRAHİM TAŞEL
592 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
919 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR