Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
6514 kez okundu
Sanatçılar Kanal 23’ü ziyaret etti
Sanatçılar Kanal 23’ü ziyaret etti
Elazığ dışından gelen birçok tiyatro sanatçısına kapılarını açan 1. Tiyatro ve Turizm Festivali devam ediyor. 23 Kasım tarihinde başlayan festival 30 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. Festival kapsamında Elazığ’a gelen tiyatro sanatçıları Özgür YÜKSEL ile Fatih KAYA festival hakkındaki düşünlerini Kanal 23’e anlattı.
25 Kasım 2012 17:46

Elazığ’da Şehrin Yıldızları Tiyatro Kulübü, Türk Ocakları Tiyatro Kulübü, Elazığ Müzik Sanat ve Halkoyunları Topluluğu, Turizm, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilen 1. Tiyatro ve Turizm Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festival aracılığıyla Elazığ’a gelen Tiyatro sanatçısı Özgür YÜKSEL, Elazığ’a gelmelerinde ki en büyük nedenin, insanların sanata olan ilgisini yerinde görmek olduğunu belirtti.

Elazığ’a geldiği süre zarfında festivalde izlediği ilk tiyatro oyununu başarılı bulan YÜKSEL, Festivalde gördüğü başarıları gideceği her yerde anlatacağını söyledi.

Ulusallar arası medyaya da konu olan Antalya Film Festivali’nin öncelikle 3 filmle başladığını hatırlatan YÜKSEL, yapılan festivallerin sadece bir başlangıç olduğunun altını çizdi.

Elazığ’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi / Tiyatro Sanatçısı Fatih KAYA ise festival hakkındaki görüşlerini şu cümlelerle anlattı;

“Tiyatro Festivallerinin bir şehirde düzenleniyor olması, çok önemli. Çünkü festivallerin amacı; tiyatro severleri bir araya getirmek, Tiyatroya ilgisi olan insanları salonlara çekmek, her yaştan insanı tiyatronun içinde buluşturmak, bunlardır tiyatro festivallerinin amacı. Şuan da birincisi olarak bunun Elazığ’da düzenleniyor olması her şehrin kültür yapısına, hem de ülkemiz adına düzenlenen festivallerin içerisinde bir tanesine daha katılımından dolayı memnunum.”dedi.

Tiyatro ve Turizm Festivali’nin hayata geçirilmesine destek olan Şehrin Yıldızları Tiyatro Kulübü Yönetmeni Ferhat BİBAL ise festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Son olarak konuşan EMSAD Başkanı Savaş BAL festivalin içeriğini şöyle anlattı;

“ Festivalimiz 23 Kasım’da başladı. 8 gün sürecek, her şey çok güzel, gelen insanlarımız, gelen tiyatro sanatçılarımız festivale renk katan insanlarımız yani, her şey çok güzel devam ediyor.”dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
92 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
80 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
150 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
254 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
113 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
335 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
500 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
476 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR