Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
Akciğer kanseri merkezi
Akciğer kanseri merkezi
Medicalpark Elazığ Hastanesinde Prof. Dr. Yalçın KARAKOCA liderliğinde Multimodaliter yani çok branş merkezli çalışacak bir akciğer kanseri merkezi kuruluyor.
18 Ocak 2013 18:01

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sık görülen bir kanser türü olan akciğer kanserinin Dünya standartlarında tedavisini gerçekleştirmek amacıyla Medicalpark Elazığ Hastanesinde Prof. Dr. Yalçın KARAKOCA liderliğinde Multimodaliter yani çok branş merkezli çalışacak bir akciğer kanseri merkezi kuruluyor.

Prof. Dr. KARAKOCA haftanın belirli günlerinde Medicalpark Elazığ Hastanesinde bu özel tedavi yöntemini ekibi ile birlikte gerçekleştirecek.
Yaklaşık 25 milyon insanın yaşadığı bölgede, 25.000 kadar yıllık yeni hasta teşhis ediliyor. Bu hastaların çoğu ileri evrede teşhis edildikleri için maalesef uzun yaşama şansını kaybediyor. Hastaların kanser tedavisini tamamlayabilmeleri ve hastalığın yol açtığı komplikasyonlardan korunabilmeleri için kemoterapi ve radyoterapi yanında Terapötik Bronkoskopi'de bu merkezde standart tedavi olarak uygulanıyor. Bu ünitenin sorumlusu Prof.Dr. Yalçın KARAKOCA Terapötik Bronkoskopi sayesinde hastaların yaşam kalite ve sürelerinin maksimum düzeye çıkardığını ve tıkanıklık nedeniyle hastaların ölümlerinin engellenebildiğini belirtti.

Akciğer kanseri, tüm dünyada, erkekler arasında en çok öldüren kanser türü. Ülkemizde de son derece yaygın bir hastalık. O kadar ki kalp-damar hastalıklarından sonra ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Türkiye'de yılda 50 bin kişi akciğer kanseri hastalığına yakalanıyor ve ortalama bir yıl içinde hayatını kaybediyor.

Peki, ölüm nasıl gerçekleşiyor? Hastaların yaklaşık 2/3’ünde gelişen tümörler hastaların hava yolunu tıkıyor. Nefes alması zorlaşan hasta, boğularak ya da tıkalı hava yolu arkasında gelişen iyileşmeyen zatürree nedeni ile hayatını kaybediyor.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-BALIKESİR
573 kez görüntülendi
ALTINORDU-ELAZIĞ
577 kez görüntülendi
ELAZIĞ-G.ANTEP
924 kez görüntülendi
DENİZLİ-ELAZIĞ
780 kez görüntülendi
KARAKOÇAN
359 kez izlendi
WINDY HILL'DE RAMAZAN
577 kez izlendi
İBRAHİM TAŞEL
590 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
915 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR