Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
8014 kez okundu
F.Ü'de kadın doğum acil servisi açıldı
F.Ü'de kadın doğum acil servisi açıldı
Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Kadın Doğum Acil Servisi açıldı.
30 Ocak 2013 18:48

Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Kadın Doğum Acil Servisi açıldı.

Sağlık alanında Elazığ’ın vazgeçilmez parçası olan Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesine kattığı yeni birimlerle büyümeye devam ediyor. Hastane bünyesinde açılan kadın doğum acil servisi hizmete açıldı. 8 Ocak’ta hizmete açılan birim açıldığı günden itibaren 800 hastaya hizmet verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalı başkanı Prof. D r. Ekrem SAPMAZ, Tüm acil olan kadın hastalıkları ile ilgili günde 9 saat hizmet verdiklerini ifade etti.

Dr. SAPMAZ, “Bu acil polikliniğimize dediğim gibi öğlen arası değil sabah sekizden akşam beşe kadar tüm acil olan kadın hastalıklarıyla ilgili acil durumu bulunan vatandaşlarımız başvurabilir. Acil kavramına özellikle yüksek ateşli gebelerimiz, ateşi yüksek olan, grip, bademcik iltihabı, idrar yolu iltihabı, zatüre bu tip hastalar hemen bize gebe olup başvurabilir” diye sözlerine ekledi.

Acil Polikliniği hakkında bilgi veren Prof. SAPMAZ ayrıca, vatandaşların yeni kurulan birimin avantajlarından yararlanması uyarısında bulundu.

“Boş yere poliklinikte sıra beklemesin. Bura da birçok avantajı var acil polikliniğe başvurmasının tetkiklerimiz kırk dakika içinde çıkıyor. Yukarıdaki polikliniğimizde ise üç-dört saat sürüyor tetkiklerimiz. Böylece vatandaşımızın işi çok daha kısa sürede hallediliyor” ifadesinde de bulunan SAPMAZ, “Sigortalı olmayan hastalara da ücretsiz hizmet verdiklerini ve yazdıkları reçetelerden de eczanelerin fark ücreti almadıklarının” altını çizdi.

Prof. Dr. Ekrem SAPMAZ, “Ayrıca yazdığımız reçetelerden eczanelerden fark ücret alınmıyor on iki lira gibi yine vatandaşımıza faydası oluyor, bu uygulamamızın. Ayrıca Sigorta, Bağ kur, Yeşil Kart ve devlet memuru tüm vatandaşlarımız hiç bir sevk almadan prim borcu olsa dahi acil oldukları için sağlık bakanlığı ve devletimizin sağlamış olduğu bir imkân bu. Amerika’da bile bu imkân bile yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok büyük bir hizmeti bu sigortalı olmasanız dahi, hiç bir yasal güvenceniz olmasa dahi Türkiye Cumhuriyeti hudutları içinde acil her hastaya ücretsiz hizmet verilmektedir. Az önce de belirttiğim gibi Amerika Birleşik Devletlerinde bile dahi yok. Vatandaşlarımızı acil polikliniğimize bekliyoruz” ifadesinde bulundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum servisinde görev yapan asistan doktorlardan Dr. Melike BAŞPINAR ise Sadece Elazığ’a değil doğu ve güneydoğudaki birçok ile de hizmet verdiklerini söyleyerek şunları ifade etti. “Fırat Üniversitesi Kadın Doğum Acili olarak Elazığ, Tunceli, Batman hatta Güneydoğu Anadolu’da olmasına rağmen Mardin’e kadar hizmet vermekteyiz. Tüm acil hastalarımızı burada kabul ediyoruz”.

Fırat Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said BERİLGEN de yeni kurdukları servis ile hastalara daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceklerini ifade eserek şunları söyledi: “Elazığ’da özellikle kadın doğum hastalarına yönelik hizmet kalitesini arttırmak için üniversitemizin ilgili bölüm hocalarıyla birlikte kurduğumuz ve Fırat Üniversitesi Acil bölümünde yeni bir hizmet yeri açarak sadece kadın doğum polikliniğine başvuran acil hastalarımız hızlı ve daha kaliteli ve etkin bir hizmet sunmak için bir poliklinik hizmeti açmış bulunmaktayız. Tüm vatandaşlarımız acil kadın doğum hastalıkları konusunda bu polikliniğimize rahatlıkla başvurabilirler ve daha kısa sürede hizmete ulaşmış olacaklardır”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
85 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
76 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
144 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
249 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
106 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
327 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
492 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
466 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR