Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
7842 kez okundu
4 Şubat Dünya Kanser Günü
4 Şubat Dünya Kanser Günü
Dünya üzerinde ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kanser konusundaki bilinci artırmak için 4 Şubat günü "Dünya Kanser Günü" olarak kabul ediliyor. Düzenlenen bilinçlendirme etkinlikleri kapsamında, Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü de kurduğu stantta, vatandaşlara kanserle ilgili broşürler dağıtıyor.
04 Şubat 2013 18:37

Her yıl 4 Şubat günü, dünya üzerinde ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kanser konusundaki bilinci artırmak için Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Dünya Kanser Günü” olarak kabul ediliyor. Dünyada her yıl ortalama 12,7 milyon kişiye kanser tanısı konuluyor ve 7,6 milyon kişi kanser nedeniyle hayatını kaybediyor. Eğer önlem alınmazsa dünya genelinde kanser yükünün, 2030 yılında 26 milyon yeni kanser vakasına ve 17 milyon ölüme ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dünya Kanser Günü nedeniyle Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü toplumdaki bilinci arttırmayı hedefliyor. Bu Amaçla Akgün Alışveriş Merkezi’nde kurulan stantta vatandaşlara kanserle ilgili broşürler dağıtılıyor.

Türkiye’de yaklaşık olarak 175 bin kişiye kanser tanısı konulduğunu belirten Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Birimi Personeli Hemşire Melek ÇELEBİ, Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Akgün AVM’de kurdukları stantla vatandaşları bilinçlendirmek istediklerini belirtti.

ÇELEBİ, kanser belirtilerini ise sıraladı.

Erken tanının önemine dikkat çeken ÇELEBİ, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezleri hakkında bilgi verdi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
85 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
76 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
144 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
249 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
106 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
327 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
492 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
466 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR