Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
5573 kez okundu
YENİYOL'dan ilçe okullarına ziyaret
YENİYOL'dan ilçe okullarına ziyaret
Milli Eğitim Müdürü Aziz YENİYOL özellikle dezavantajlı bölgelerde bulunan İlçelerdeki okulların sorunlarını tespit etmek ve yerinde görmek amacıyla Arıcak ve Alacakaya ilçelerini ziyaret etti. YENİYOL, öğretmenlerin barınma ihtiyacını karşılayacak olan 6 daireli öğretmen lojmanının 2013 yılı yatırım programı içerisine alındığının müjdesini verdi.
14 Şubat 2013 14:36

Milli Eğitim Müdürü Aziz YENİYOL İlçelerdeki okulların sorunlarını tespit etmek ve yerinde görmek amacıyla Arıcak ve Alacakaya ilçelerinde bir dizi incelemede bulundu.

Göreve başladığı ilk günden itibaren eğitim kurumlarının fiziki yapıları ve donatım açısından var olan eksikliklerin giderilmesi için yoğun bir çaba sarf eden Müdür YENİYOL Arıcak ve Alacakaya ilçelerin de bulunan inşaat aşamasında ve eğitim öğretime devam eden ilçe merkezindeki okullarda incelemelerde bulundu.

Arıcak Kaymakamı Zekeriya GÖKER, Belediye Başkanı Cemil CAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı YILDIZ ile birlikte Arıcak ilçe merkezinde bulunan okullarda incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Milli Eğitim Müdürü YENİYOL, okulların fiziki yapılarının iyileştirilmesi ve donatım açısından eksikliklerin giderilerek, öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda eğitim alma imkanlarına kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

Bu kapsamda 2013 yatırım programı çerçevesinde Arıcak Gümüşyaka ve Küplüce’de 8 derslikli 2 İlkokulun yaptırılacağını da ifade eden Milli Eğitim Müdürü A.Aziz YENİYOL, yeni okullarla derslik ihtiyacının büyük ölçüde karşılanmış olacağını belirtti.

Müdür YENİYOL, Arıcak Kaymakamı Zekeriya GÖKER ile birlikte ilçe meydanında vatandaşlar ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

İlçe Ziyaretleri Programının ikinci ayağı olan Alacakaya ziyaretinde Milli Eğitim Müdürü YENİYOL, özellikle ilçede görev yapacak olan öğretmenlerin barınma ihtiyacını karşılayacak olan 6 daireli öğretmen lojmanının 2013 yılı yatırım programı içerisine alındığının müjdesini verdi.

2012 yılı yatırım programı içerisinde yer alan 18 derslikli Okul inşaatını da gezen Müdür YENİYOL, okul inşaatının büyük oranda tamamlandığını ifade ederek geçici kabule hazır hale geldiğini belirtti.

İlçe Kaymakamı ve mahalli yöneticiler ile de bir araya gelen Müdür YENİYOL okul ve kurumlar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet YANILMAZ’dan da bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü A.Aziz YENİYOL “Bir program çerçevesinde ilçe ziyaretlerimiz sürecek olup sağladığımız koordinasyon sayesinde yaşanabilecek her türlü aksaklığa veya probleme anında ve yerinde müdahale etme imkanımız olacaktır.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
55 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
146 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
278 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
124 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
455 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR