Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
6938 kez okundu
Milyonluk cihaz çürümeye terk edildi
Milyonluk cihaz çürümeye terk edildi
Yıllar önce alınan "STOCKKERT" pompa, Uzman personel yokluğundan dolayı çürümeye terk edildi.
27 Şubat 2013 15:16

Yıllar önce alınan "STOCKKERT" pompa, Uzman personel yokluğundan dolayı çürümeye terk edildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı bölümünde kullanılmak üzere 3,5 yıl önce büyük paralara alınarak Bölge halkının hizmetine sunulan, halk arasında Kalp Pompası olarak da bilinen ("STOCKKERT" ) adlı cihaz Uzman personel ve doktor ataması yapılmadığından dolayı çürümeye terk edilmiş durumda.

Gerek ilimizde gerekse bölgede bulunan çok sayıda Kalp ve akciğer hastasına umut olan ("STOCKKERT" ) pompa, Uzman personelin olmayışından dolayı kullanılmadığı için hastaların batı illerine sevki yapılarak bin bir türlü eziyetin içine atılıyor ya da özel hastanelerin kucağına itilerek devlet büyük zarara uğratılıyor.

Ajansımızın ulaştığı yetkililer " Yıllardır bu cihazın burada durduğunu, 3,5-4 yılda toplam 1 ay ancak kullanıldığını belirterek, cihazı kullanacak doktor olmadığından dolayı hastanemize gelen hastaları başka illere sevk ettiklerini veya özel hastanelere giderek devlete 30-40 milyar liralık faturalarla geri döndüklerini vurguladılar.

Daha önce Gazi Üniversitesi’nden Elazığ Eğitim ve Araştırma hastanesine atanan bu konuda uzman olan Doç. Dr. Veli Yıldırım İMRE'nin intiharının ardından bir başka doktorun geçici görevle geldiğini ve 20 gün sonra o doktorun da gittiğini söyleyen yetkililer o günden sonra bu konuda uzman bir personelin atanmadığını ve burada bulunan bölge hastanelerinde tek olan pompa ("STOCKKERT" ) çürümeye terk edildiğini belirttiler.

("STOCKKERT" ) POMPA NE İŞE YARIYOR

Koroner bypass cerrahisi, açık kalp ameliyatlarında ya da tıkalı olan damarların açılması sırasında kullanılır ve ameliyat süresince kalbin yapmış olduğu görevi yerine getirir.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
56 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
147 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
280 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
128 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
456 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR