Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
5945 kez okundu
Elazığ OSB’nin çalışmaları
Elazığ OSB’nin çalışmaları
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 2012-2013 yılı faaliyetleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.
17 Ocak 2014 16:35

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 2012-2013 yılı faaliyetleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Elazığ Valisi Ömer Faruk KOÇAK, Vali Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÖZTÜRK ile Organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işletme sahipleri katıldı.

2013 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler veren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÖZTÜRK; Bölgemizdeki sanayi parsellerinin dolması nedeni ile bölgemize yeni ilave alanların açılması ihtiyacı duyulmuştur. Bu anlamda Bakanlığa müracaat edilerek OSB 5. kısım olarak 215 ha bir ilave alanın imara açılması için yer seçim işlemleri yapılmıştır. Bu ilave alanlar ile ilgili imar planı ve parselasyon planlarının hazırlanması ile ilgili gerekli sözleşmeler yapılmıştır. 5. kısım OSB alanının imar planları Bakanlıkça tasdik edilmiş ve parsellerin tahsisinin önü açılmış ve ilimiz ekonomisinin, sanayisinin hizmetine sunulmuştur. İmar planı ile 116 adet sanayi parseli oluşturulmuştur. Bölgemizin çok önemli bir tercih sebebi olan Lojistik Merkez inşaatı bitirilmiştir. Lojistik Merkezde kullanılacak ekipmanlar ve teçhizatlar satın alınmış olup merkezin işletilmesi amacı ile bir Lojistik firması ile anlaşmak üzere çalışmalara başlanmış ve en geç mart ayı itibari ile tesis hizmete açılacaktır. Gümrük Müdürlüğünün hizmete girmesi ile sanayicilerimizin ihtiyacı olan ve gümrükleme işlemlerinin kolayca yapılacağı Gümrük Müşavirliği firmalarına yer tesis edilerek hizmetin önü açılmıştır.

Tanıtım faaliyetleri kapsamında Bölgemizde sanayicilerinin katılımı ile KOSGEB destekli Kuzey Irak‘ın Erbil kentine fuar gezisi ve İstanbul’da düzenlenen Elazığ tanıtım günleri etkinliğine katılmak üzere fuardan stand kiralanmış ve OSB’nin bu fuarda tanıtımı yapılmıştır.” dedi.

Elazığ’ın övünülecek bir organize sanayi bölgesine sahip olduğu belirten Vali Ömer Faruk KOÇAK  kuruluşundan bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür ederek ziyaretlerim esnasında ve tüketilen enerji miktarlarına bakıldığında hızlı gelişen bir organize sanayi bölgemiz olduğunu görüyorum.

Kurulacak olan yeni sanayi bölgesi için hazırlıklara başlandığını belirten Vali KOÇAK, daha çok yatırım alabilmemiz için Elazığ’ı yatırım dostu bir il haline getirmemiz lazım.Organize sanayi bölgeleri yatırımları kolaylaştırsa da tek başına yeterli değil.Bunun için Elazığ’ın kolay yatırım yapılabilir işlerin öngörülebilir olduğu ve yatırımların takdir edildiği bir il olması lazım.

Yatırımcıların Elazığ’a geldiklerinde sıkıntı çekmeden işlemlerinin takip edilerek yatırım yapmalarını sağlamak üzere tek merkezden hizmet verecek bir yatırım ofisi oluşturacağız.

Elazığ olarak sadece müspet bir dile pozitif enerjiye ve çevremizdeki illerle sinerjiye ihtiyacımız var. Bunu sağlayacak ortamı oluşturduğumuz da organize sanayi bölgemizde ve birçok alanda gördüğümüz gibi çok hızlı bir gelişme sağlayacağımıza inanıyorum.”dedi.

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
92 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
80 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
150 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
254 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
113 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
335 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
500 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
476 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR