Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
4944 kez okundu
“Girişimci Kente Doğru”
“Girişimci Kente Doğru”
Kısa adı ELFED olan, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanlığında, Elazığ TSO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Elazığ’da gerçekleştirilecek olan “Girişimci Kente Doğru” projesi tanıtım toplantısı Elazığ TSO Meclis Salonunda yapıldı.
17 Ocak 2014 16:57
Kısa adı ELFED olan, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanlığında, Elazığ TSO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Elazığ’da gerçekleştirilecek olan “Girişimci Kente Doğru” projesi tanıtım toplantısı Elazığ TSO Meclis Salonunda yapıldı.
 
Proje tanıtım toplantısına, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Faik İçmeli, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, Proje Koordinatörü Doç.Dr. Saim Yorgun, Elazığ TSO Başkan V. Polat Şaroğlu, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Y.Zeki Kılıçcı, ELFED Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensupları katıldı.
 
Elazığ’a her alanda hizmet vermek istiyoruz
ELFED Başkanı Faik İçmeli tanıtım toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, İstanbul ve Adana’da faaliyet gösteren 14 derneğin bir araya gelmesiyle ELFED’i kurduklarını ifade ederek, “ Federasyonu kurmadaki amacımız güçlerin birleştirilmesi suretiyle hem Elazığ dışındaki hem de Elazığ’daki vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermektir. Bu doğrultuda, Federasyon çatısı altındaki Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’na sunulan “Girişimci Kente Doğru” proje teklifimiz kabul edilmiş ve protokol imzalanmıştır. Desteklerinden ötürü Elazığ TSO Başkanımız ve Yönetim Kuruluna ve diğer proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum”dedi.
 
Girişimciliği önemsiyoruz
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da yaptığı konuşmada, girişimciliğin illerin kalkınma ve gelişmesinde çok önemli olduğuna işaret ederek, “Görev süremiz içerisinde yurt içi ve yurtdışı kaynaklı çok sayıda proje uyguladık. Yaklaşık 3 bin kişiye sertifikalı eğitimler vererek hem girişimciliği hem de mesleki alanda nitelikli eleman sayısının artmasına gayret gösterdik. Bu doğrultuda önümüze gelen bu proje teklifinin de ilimiz için yararlı olacağına inandığımız için destek olduk. Bakanlık tarafından uygun görülmüş olması ve ilimizde bu yıl içerisinde uygulanacak olmasından büyük mutluluk duydum. İlimize hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.
 
Gençlerin iyi yönlendirilmesi gerekiyor
Proje ortaklarından İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol’da gençlerin girişimcilik alanında yönlendirilmesi konusuna önem verdiklerini belirterek “Özellikle lise dönemindeki gençlerin girişimcilik eğitimleriyle yönlendirilmesi sadece devlet memuru zihniyetinin değişmesine ve gençler açısından farkındalık yaratılmasına öncülük edecektir. Dolayısı ile girişimci ruhu gelişmemiş hiçbir yörenin ekonomik kalkınmışlığından da söz edemeyiz. Bu düşüncelerle projenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Proje kapsamında çok sayıda işadımı Elazığ’a gelecek
ELFED Genel Başkan Yardımcısı ve proje koordinatörü Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Sayım Yorgun proje hakkında detaylı bilgiler vererek, proje kapsamında 100 öğrenciye girişimcilik eğitimi, liseler arası proje yarışması, il dışından ülke genelinde tanınan 10 işadamının Elazığ’a gelerek deneyim paylaşımı yapacağını belirtti. Yorgun konuşmasında, proje ile girişimcilik kültürünün gençler arasında yayılmasının ve il dışından gelecek işadamları ile Elazığ’ın uzun vadede çarpan etkisiyle yatırımlar açısından canlanmasının hedeflendiğine vurgu yaptı.  
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
296 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
472 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
477 kez görüntülendi
M.ANALİZ SALIBABA
150 kez izlendi
TELEFİNAL
89 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
321 kez izlendi
TELEFİNAL
229 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR