Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
5772 kez okundu
Vali KOÇAK'ın eğitimdeki hedefi!
Vali KOÇAK'ın eğitimdeki hedefi!
Fevzi Çakmak İlköğretim okulunda düzenlenen 2013-2014 yarıyıl sonu karne dağıtım töreninde öğrenciler karnelerini ve hediyelerini Vali Ömer Faruk KOÇAK’ın elinden aldı.
24 Ocak 2014 18:11

 Fevzi Çakmak İlköğretim okulunda düzenlenen 2013-2014 yarıyıl sonu karne dağıtım töreninde öğrenciler karnelerini ve hediyelerini Vali Ömer Faruk KOÇAK’ın elinden aldı.

Yarıyıl sonu karne dağıtım töreni için Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna gelen Vali KOÇAK 1973 yılında yapılan ve eğitim öğretim için fiziki şartlara uygun olmadığı için yıkılarak yenisi yapılacak olan binayı gezerek Okul Müdürü Aygün KAPLAN’dan okul hakkında bilgi aldı. Sınıfları gezerek öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali KOÇAK öğrencilere hediyeler dağıttı.Daha sonra Hazar Anadolu Lisesine geçen Vali KOÇAK okuldan mezun olarak Yeditepe üniversitesinin 2 bölümünü aynı sene birincilikle bitirerek, mezun olduğu sene kalp krizi geçirip vefat eden Hasret Hanlar ÇELİK Adına yaptırılan kütüphaneyi gezdi.Vali KOÇAK burada yaptığı açıklamada, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun 2013-2014 eğitim yılı sonda yıkılıp yeniden yapılacağını belirterek 2014-2015 eğitim öğretim yılı başında okul inşaatının elde olmayan sebeplerden dolayı tamamlanamaması durumunda öğrencilerin belirli bir süre Elazığ Hazar Anadolu lisesinde ikili öğretim sistemiyle eğitim göreceklerini bildirdi.KOÇAK açıklamasında; “Bugün 2013-2014 eğitim öğretim yılı ilk döneminin son günü. Öğrencilerimizin karnelerini vermek üzere 2 okulumuzu ziyaret ettik. Şuan içerisinde bulunduğumuz yer okulda eğitim görmüş çok başarılı bir öğrencimiz anısına yapılmış bir kütüphane ben genç yaşında aramızdan ayrılan Hasret Hanlar Çelik kardeşimize Allah'tan rahmet ailesine de başsağlığı diliyorum. Emin ki hem okulumuzdan hem de Elazığ’dan bunda önce olduğu gibi bundan sonra da hasret kardeşimiz gibi başarılı öğrenciler çıkacaktır.Eğitim öğretimin temel gayesi başta iyi insan yetiştirmek arkasından da bilgiyi ve doğruyu arayan insanlar yetiştirmek. Okullarımız temel amacı öğrencilere bilgi yüklemek değil bilgiye nasıl ulaşılacağını öğreten aldığı bilgiyi yorumlayan, analiz eden, analitik düşünen ve bunun sonucunda da insanlık için değer üreten bireyler yetiştirmektir.Bu yıl hem fiziki açıdan hem de akademik açıdan çok daha iyi sonuçlar alacağımız bir yıl olacağını ümit ediyorum. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve ailelerimizle birlikte çalışarak öğrencilerimizin başta iyi insan olmaları, kötü alışkanlıklardan uzak insanlığın faydasına olacak işlerle bezenmiş bireyler olmalarını sağlamayız. Ben bu eğitim yılının yarı dönemini tamamlayan öğrenci kardeşlerimizi tebrik ediyor önümüzdeki dönemde başarılar diliyorum.”dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
56 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
147 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
280 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
128 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
456 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR