Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
5904 kez okundu
"Birlikte yönetim anlayışını geliştireceğiz"
AK Parti Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, belediye başkanı seçilmesi halinde birlikte yönetim anlayışını getireceklerini ve vatandaşlarla birlikte şehri kalkındıracaklarını ifade etti.
27 Mart 2014 16:09

 AK Parti Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, belediye başkanı seçilmesi halinde birlikte yönetim anlayışını getireceklerini ve vatandaşlarla birlikte şehri kalkındıracaklarını ifade etti.

"Elazığ'ın bütün değerleriyle, STK kuruluşları, Odalar ve Kanaat Önderleriyle ortak aklı esas alarak hizmetlerini yürüteceklerini belirten Yanılmaz, Belediye Başkanı kadar belediyenin problemlerini de kendilerine dert eden 348 bin vatandaşla beraber hareket edeceklerini ifade etti. Elazığ’da yaşayan insanların huzur içinde yaşayacaklarını söyleyen Yanılmaz, şehirdeki çalışmalarının etik, estetik ve ahlaki değerler ölçüsünde olacağını vurguladı.

Çözüm Planları kapsamında yürütecekleri projelerden de bahseden Yanılmaz şunları söyledi: “Marka Şehir Elazığ için çözüm planlarımız arasında EBEGEM projemiz var, burada akademisyenlerimiz çalışmalarına devam ediyor. EBAM projemizde şu anda kuruldu ve özellikle belediye personelimizin daha verimli çalışması için kuruldu. EKBİS çözüm planımızda bütün sistemleri elektronik ortama atacağız ve Kent Bilgi Sistemi şehrimizde yaşayan insanlarımızın bilgiye ulaşmasını sağlayacak. Akıllı duraklar ve araç takip sistemiyle duraklarda zaman geçirmeyeceksiniz ve kaç dakika içerisinde aracın geleceğini duraklarda öğreneceksiniz. Akıllı otoparklarla özellikle şehrin merkezinde park yapma imkânı bulamayan kardeşlerimize park yapma imkânını temin edeceğiz. Akıllı otoparklar arasında biri Tam Otomatik Otopark Sistemi diğeri Elektronik Otopark Sistemi olacak.

 Şehrin trafik akışını kuzey çevre yolu, kuzey imar yoluyla ve güney çevre yolu arasında yapacağımız toplam 70 km uzunluğunda olan ana arter bağlantısıyla kuzey ve güney eksenine yayacak ve merkezin trafiğini rahatlatacağız. Füniküler sistemle Harput'u bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Markası bize ait olan ELBÜS ile Hilalkent ve Doğukent arasında çalışacak olan otobüs sistemini kuracağız ve bu otobüslerimiz 5 dakikada bir duraklara gelecek.

                1/100.000 ölçekli çevre düzeni planını 21 bin ha’dan 46 bin ha çıkarıyoruz. Ve yine 1/25’lik ve 1/5000 ölçekli Elazığ’ın yeni nazım imar planını yapacağız. 1983 yılından bugüne kadar yapılmayan ve birçok bölgemizde mahallemizde yeni imar yapısını değiştirip Elazığ’ımızın önümüzdeki 50 yılının imar planını yapacağız. Önümüzdeki süreçte Elazığ’da yapacağımız en önemli çözüm planlarından bir tanesi Kentsel Dönüşüm’dür. Öncelikle 13 noktada daha sonra Elazığ'ın bütün alanlarına yayılacak olan kentsel dönüşümle Elazığ modern bir şehir havasını bürünecek ve bölgesinin cazibe merkezi olacak.

Harput’ta gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşümle Harput'un tarihi dokusuna, geleceğine turizm ve kültür, sanat merkezi olmasına vesile olacak yapılanmayı yeniden yapacağız. Harput’un 4 bin yıllık tarihi medeniyetler beşiği yeniden ortaya çıkacak. Elazığ’ımızın Hicret, Aksaray ve Kızılay Mahallelerinin yıllardır konuştuğu Şorşor Deresi’ni yeniden ele alıp 13 kilometrelik alanı rekreasyon alanı yaparak kapalı ve açık rekreasyon alanlarıyla burayı cazibe merkezi, yürüyüş yolları, dinlenme ve çocuklarımız için oyun alanları haline getireceğiz.

 Elazığ’da katı atık ve enerji üretim merkeziyle bütün çöplerimizden elektrik enerjisi elde ederek Elazığ'ımıza artı bir katma değer kazandırmış olacağız. Hamza Bey Barajı’na paralel olarak içme suyu şebekesi, yağmur kanalizasyon alt yapısını da bu süreçte tamamlayarak 2015 yılının sonunda Hamza Bey Barajı’nında bitimiyle musluklarımızdan içilebilir düzeyi yüksek, tertemiz suların akmasına vesile olacağız. Çevre ile ilgili öncelikle mikro tip parklar yapacağız. Akabinde mahalle parkları yapacağız.

 Elazığ’ımızın batısında bulunan Karayolları ve Orman bölge ile Devlet Su İşleri Müdürlüğü Elazığ’ın dışına çıkarılarak burası botanik park ve kültür park olarak düzenlenecek. Cip Barajı yeniden düzenlenecek ve en önemlisi Türkiye’nin en büyük parkı olan Harput Vadi Parkı Elazığ’ımıza kazandırarak hem Elazığ’ımızın bir cazibe merkezi hem de Harput’umuzun bir cazibe merkezi olmasına vesile olacağız. Elazığ bir kültür-sanat şehridir. Kültür ve sanatla ilgili çözüm planlarımızı ortaya koyacağız. Ve yine sporcu kimliğimizden de gelen yapımızla sporla ilgili çözüm planlarımızı 30 Mart'tan sonra uygulamaya geçireceğiz.”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
56 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
147 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
280 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
128 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
456 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR