Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
6822 kez okundu
Elazığ'da Meral Akşener rüzgarı
Elazığ'da Meral Akşener rüzgarı
TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, MHP Elazığ Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Bilal Çoban’ın seçim kampanyasına destek olmak amacıyla Elazığ’a geldi
28 Mart 2014 15:57

TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, Elazığ’a geldi. Elazığ Havalimanı’nda MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban partililer tarafından karşılanan Akşener; parti il binasındaki basın düzenledi.

Akşener, açıklamasında, MHP Elazığ İl Teşkilatı’nın daveti üzerine MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban’ın seçim kampanyasına destek olmak amacıyla Elazığ’a geldiğini söyledi.

Seçim kampanyası çerçevesinde 11 şehri gezdiğini belirten Akşener," Bu 11 il ve İstanbul’da gördüğüm Milliyetçi Hareket Partisi’ne 30 Mart seçimlerine giderken ciddi bir teveccüh olduğu. Özellikle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sağduyu, kardeşlik hukukunu, istikrarı koruyan tavrı ve açıklamalarının milletimiz tarafından çok büyük bir takdirle karşılandığını görüyorum. Bir tarafta Sayın başbakan’ın ayrıştıran, insanları birbirinin karşısına diken, birbirine düşman eden yani kendine oy verecek insanları etrafında kilitleyebilmek için oy vermeyebileceğini düşündüğü her gurubu, her insanı ve her sosyal kesimi düşman ilan ettiği bir süreçte Sayın Genel Başkanımızın tekrar ediyorum kardeşlik hukukunu koruyan, sağduyuyu temsil eden, istikrarımızı, Türkiye’nin istikrarını hem insani anlamda istikrarını hem ekonomik anlamda istikrarını koruyan sözleri, tavrı, davranışları bütün provokasyon işlerine rağmen, provokasyon tahriklerine rağmen hem MHP Teşkilatlarını hem de ülkücü gençliğin bu provokasyonlara karşı uyanık olma, tedbirli olma ve uymama konusundaki uyarıları, talimatları ve bunun neticesinde yapılan bütün provokasyonlara rağmen ülkücü gençliğin iç kargaşaya neden olmayacak tavırları; buna karşılık iç kargaşa yaratmak üzere tavır geliştirenlerin de önüne geçmesi dediğim gibi Sayın Genel Başkanımızın şahsında MHP’ne büyük bir teveccühü vatandaşımız, milletimiz tarafından gösterildiğini gördüm. Siz de şahit oluyorsunuzdur. “ dedi.  

Gazetecilerin Suriye Zirvesi tapesiyle ilgili sorusunu yanıtlayan TBMM Başkan Vekili Akşener; “Şimdi ben yani inanamıyorum. Bir kere OSLO görüşmelerindeki ciddiyetsizliğin aynısını orada görüyorsunuz. İkincisi dinlenmesi ve yani çok önemli bir konunun görüşüldüğü bir toplantının ortam dinlenmesi açısından dinlenebiliyor olması Türkiye açısından vahim. İçeriğine baktığınız zaman; seçim kazanmak için nelere tevessül edilebileceğini görmek açısından vahim. Yani nerden baksanız vahim ama bu konuşmanın içinde beni en çok rahatsız eden yani bir kamu görevlisi ağzından binlerce kilometrelik sınırımızın kevgire döndüğü ifadesidir. Sınırlarımızın kevgire döndüğünü bilirdik de devletimizin de kevgire döndüğünü gördüm ben. Gerçekten çok üzgünüm. Ülkem adına endişem artmıştır. Allah encamımızı hayreylesin.” diye konuştu.    

Başbakan’ın ses kısıklığından dolayı istirahatte olması konusunda sorulan soruyu da yanıtlayan Akşener, “Ben o tür konularda katiyen yorum yapmam. Çünkü seçim yapılıyor. Seçimlerde hepimiz yüksek sesle konuşabiliyoruz. Allah şifa versin inşallah yani o konularda konuşmam. Ama az önceki sorunuz gerçekten Türkiye için çok vahim bir hadisedir. Yani daha sonra sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Umarım benim endişelerim konusunda yanılıyorumdur.” dedi.

Akşener; tapelerden sonra sosyal medya kısıtlamasında Facebook’un da kapatılacağı konusunda gazetecilerin sorusunu ise “Ben daha ilk Youtube kapatılacak diye bir bilgi olduğunda Sayın başbakan’a bir öneride bulunmuştum. Bunları kapatmak yerine ağzını kapatsan daha iyi olur diye. Aynı fikre de devam ediyorum.” şeklinde cevap verdi.  

AKşener, basın toplantısının ardından Maden, Alacakaya ve Sivrice Strateji Araştırma Derneğini ziyaret etti. Akşener, dernek ziyareti öncesinde vatandaşlarla selamlaştı, partilerine destek istedi. Bu sırada bir vatandaş Meral Akşener'e tülbent hediye etti. Akşener tülbenti takarak basın mensuplarına poz verdi. 

Akşener Dernek ziyaretinden sonra, Gazi Caddesi esnaflarını da ziyaret ederek vatandaşlara karanfil dağıttı.

Akşener, esnaf ziyaretlerinin ardından eski kapalı spor salonu meydanında toplanan vatandaşlara seslendi. 


BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
96 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
272 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
118 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
193 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
240 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
449 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR