Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
3246 kez okundu
Ertuğrul’dan Velilere Uyarı
Ertuğrul’dan Velilere Uyarı
Elazığ Akıncılar Derneği İkinci Başkanı Mehmet Ertuğrul, eğitim sisteminde yer alan seçmeli dersler ile ilgili olarak, velilere çağrıda bulundu. Ertuğrul, nüfusunun tamamına yakını Müslüman olan bir ülkede, Arapça Kur'an-ı Kerim ve Siyer dersleri konusunda hassas olunması gerektiğini dile getirdi.
17 Şubat 2016 21:35

  Elazığ Akıncılar Derneği İkinci Başkanı Mehmet Ertuğrul düzenlediği basın toplantısında eğitim sisteminde yer alan seçmeli dersler ile ilgili olarak düşüncelerini açıkladı.

Ertuğrul, velilere çağrıda bulunarak, nüfusunun tamamına yakını  Müslüman olan bir  ülkede, Arapça  Kur'an-ı Kerim ve Siyer dersleri konusunda hassas olunması gerektiğini dile getirdi.

Mehmet Ertuğrul;  "Hz. Peygamberin hayatı Siyer dersi yine seçmeli derslerin başında gelmektedir. Ortaokullarda ve liselerde siyer dersi öğrencilerin tercihlerine sunulmaktadır.  Allah'ın kitabı ve kutlu peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl, hurafe  ve sapık düşüncelere sahip olacaktır.Temel dini bilgiler dersi ise  öğrencilerin kendi inanç sistemlerini tanımaları ve diğer dinler konusunda yeteri kadar bilgi edinmeleri açısından önemlidir.Kısaca gençler, bizim geleceğimiz ve varislerimizdir. Bedeniyle, kafasıyla, yaşam tarzıyla bizim olacak gençlerin yetiştirilmesi yine bizlerin çabalarıyla olacaktır."dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
56 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
147 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
280 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
128 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
457 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR