Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
2711 kez okundu
MHP’de kurultay tartışmaları
MHP’de kurultay tartışmaları
Yaklaşık 20 yıldır MHP'yi makul çizgide tutan Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye, 2002 yılından bu yana en düşük oy oranını aldığı 1 Kasım seçimlerinin ardından olağanüstü kurultay çağrıları yapıldı. 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen ve kurultay çağrısını ilk olarak yapan Meral Akşener, MHP Elazığ eski il teşkilatı tarafından da desteklenmişti. Eski İl Başkanı Abdulvahap Erdem, MHP’nin bu sürece nasıl geldiğini ve neden Akşener’i desteklediklerini anlattı.
01 Mart 2016 20:56
 Milliyetçi Hareket Partisi, 1 Kasım seçimlerinde, 2002 yılından bu yana en düşük oy oranını aldı. O günden bugüne de parti içindeki muhalifler ve istifalarla gündemde.

7 Haziran 2015'teki genel seçimlerde ise yüzde 16 ile geçen on yılın en yüksek oy oranına erişti. Arası hayli yakın bu seçim arasında alınan bu iki uç sonuç sadece milletvekilleri düzeyinde değil, delegeler bazında da yankı buldu.

1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Meral AKŞENER, aynı ayın sonunda yaptığı açıklamayla olağanüstü kurultay çağrısı yapmıştı.

Daha önce eski MHP milletvekilleri Sinan OĞAN ve Koray AYDIN da aynı çağrıda bulunmuş ve genel başkan adayı olduklarını açıkladılar.

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ olağanüstü kurultay çağrılarını reddetti ve konu son olarak mahkemeye taşındı.

Tüzük Kurultayının toplantısının yapılması için ilk imza veren illerden olan MHP Elazığ Teşkilatı görevinden alınarak, kurucu yeni il başkanı ataması yapılmıştı. Adaylardan Meral AKŞENER’i destekleyen MHP Eski İl Başkanı Abdulvahap ERDEM, 5 Mart Cumartesi günü Elazığ’a gelecek olan AKŞENER’in Genel Başkanlığında iktidara yürümek istediklerini ifade etti.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
96 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
272 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
118 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
193 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
240 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
449 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR