Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
1239 kez okundu
Böyle fedakarlık görülmedi
Böyle fedakarlık görülmedi
Suriyeli kadın hem biri engelli 4 çocuğuna hem de engelli 2 yeğenine mendil satarak bakıyor
16 Şubat 2017 12:15

Suriye’nin Halep kentinden kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Elazığ’a yerleşen Fatma Şerif, hem biri engelli 4 çocuğuna hem de savaşta anne ve babasını kaybeden engelli 2 yeğenine annelik yapıyor. 6 çocuğun hayatını idame ettirebilmek için kağıt mendil satan Şerif, büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor. 
Halepli Fatma Şerif (45), ülkesindeki iç savaş yüzünden yaklaşık 3 yıl önce biri engelli 4 çocuğu ve savaşta hayatını kaybeden kız kardeşi ile eşinin engelli 2 çocuğu ile birlikte Türkiye’ye sığındı. Elazığ’a yerleşen Şerif, burada iki odalı bir ev buldu. 3’ü engelli 6 çocuğun geçimini sağlamak için kağıt mendil satan ve büyük bir fedakarlık örneği sergileyen Şerif, engelli çocuğu ve yeğenlerine maaş bağlanmasını istedi. 
Uykuda oldukları sırada evlerine bomba düşmesin sonucu kız kardeşini, eniştesini ve bir yeğenini kaybettiğini anlatan Şerif, kardeşinden kalan engelli çocuklara baktığını söyledi. Kendi çocuklarından birinin de engelli olduğunu dile getiren Şerif, “Oğlum da boyacılık yapıp para kazanıyor. Bunlarda su, kira ve elektrik parasına gidiyor. ‘3 engelli çocuğa maaş çıkar’ diyorlar ama ben alamadım. Mal, mülk yok. Ben de mendil satıyorum" dedi.
Dilencilik yapmadığını ancak çocuklara para kazanmak için mendil sattığını anlatan kadın, zaman zaman derneklerden kendilerine yardımlar geldiğini, ancak hem 6 çocuk olması hem de 3'ünün engelli olması nedeniyle zor günler geçirdiklerini kaydetti.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
35 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
81 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
129 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
239 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
75 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
173 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
219 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
409 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR