Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
Böyle fedakarlık görülmedi
Böyle fedakarlık görülmedi
Suriyeli kadın hem biri engelli 4 çocuğuna hem de engelli 2 yeğenine mendil satarak bakıyor
16 Şubat 2017 12:15

Suriye’nin Halep kentinden kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Elazığ’a yerleşen Fatma Şerif, hem biri engelli 4 çocuğuna hem de savaşta anne ve babasını kaybeden engelli 2 yeğenine annelik yapıyor. 6 çocuğun hayatını idame ettirebilmek için kağıt mendil satan Şerif, büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor. 
Halepli Fatma Şerif (45), ülkesindeki iç savaş yüzünden yaklaşık 3 yıl önce biri engelli 4 çocuğu ve savaşta hayatını kaybeden kız kardeşi ile eşinin engelli 2 çocuğu ile birlikte Türkiye’ye sığındı. Elazığ’a yerleşen Şerif, burada iki odalı bir ev buldu. 3’ü engelli 6 çocuğun geçimini sağlamak için kağıt mendil satan ve büyük bir fedakarlık örneği sergileyen Şerif, engelli çocuğu ve yeğenlerine maaş bağlanmasını istedi. 
Uykuda oldukları sırada evlerine bomba düşmesin sonucu kız kardeşini, eniştesini ve bir yeğenini kaybettiğini anlatan Şerif, kardeşinden kalan engelli çocuklara baktığını söyledi. Kendi çocuklarından birinin de engelli olduğunu dile getiren Şerif, “Oğlum da boyacılık yapıp para kazanıyor. Bunlarda su, kira ve elektrik parasına gidiyor. ‘3 engelli çocuğa maaş çıkar’ diyorlar ama ben alamadım. Mal, mülk yok. Ben de mendil satıyorum" dedi.
Dilencilik yapmadığını ancak çocuklara para kazanmak için mendil sattığını anlatan kadın, zaman zaman derneklerden kendilerine yardımlar geldiğini, ancak hem 6 çocuk olması hem de 3'ünün engelli olması nedeniyle zor günler geçirdiklerini kaydetti.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-SAMSUN
119 kez görüntülendi
MERSİN-ELAZIĞ
134 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SİVAS
215 kez görüntülendi
MALATYA-ELAZIĞ
411 kez görüntülendi
M.ANALİZ BU HAFTA
83 kez izlendi
TELEFİNAL SAMSUN
91 kez izlendi
M.ANALİZ 21 NİSAN
178 kez izlendi
RATEM
149 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR