Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
İşte yeni stadyumun detayları!..
İşte yeni stadyumun detayları!..
İlimize yapılacak olan yeni stadyum konusunda çalışmalar hızlandırıldı. Referandum öncesi ilk kazmanın vurulması planlanan yeni stadyum için önümüzdeki günlerde ihale yapılacağı öğrenildi. Kompleks şeklinde bulunduğu yerde yeniden yapılacak olan stadyumla birlikte, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binası, Hentbol Spor Salonu ve Sentetik Saha yıkılacak ve bu alanlar da kompleks içerisine dahil edilecek.
17 Şubat 2017 19:59
 İlimize yapılacak olan yeni stadyum konusunda geri sayım devam ediyor.
Cumartesi günü ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizzat kendisinin duyuracağı yeni stadyumun proje detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı.
Alınan bilgilere göre, ülkemize birçok ilde yapılan uygulamanın aksine stadyum hem bulunduğu yerde yeniden yapılacak hem de bu işin maliyeti TOKİ marifetiyle değil tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.
Kapasite ile ilgili henüz net bir açıklamanın yapılmadığı yeni stadyum için 23000 ve 17000 gibi rakamlar konuşulurken, bu konuda en net bilgiyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıklaması bekleniyor.
16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi çalışmaların fiilen başlayacağı öğrenilen yeni stadyum projesinde, ilk olarak kale arkası tribünlerin yıkılması öngörülüyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan arazi üzerinde yeniden inşa edilecek olan stadyum çalışmalarının, tamamen bir kompleks olarak düşünüldüğü öğrenilirken, fiziki şartları şuan için elverişsiz durumda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binası’nın yanı sıra Hentbol Spor Salonu’nun yıkılacağı ve Sentetik Çim Saha’nın da kaldırılacağı bildirildi.
Söz konusu bu işlemlerin tamamlanmasının ardından oluşacak olan geniş alanda, yeni stadyumun eskiye oranla çok daha elverişli bir hale gelmesi hedefleniyor.
Alınan bilgilere göre, ihale aşamasının tamamlanmasının ardından çalışmaların ivedi bir şekilde başlayacağı haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-ALTINORDU
111 kez görüntülendi
ELAZIĞ-BALIKESİR
1227 kez görüntülendi
ALTINORDU-ELAZIĞ
988 kez görüntülendi
ELAZIĞ-G.ANTEP
1529 kez görüntülendi
142 kez izlendi
ESKİ DOSTLAR
353 kez izlendi
50.YIL ETKİNLİKLERİ
310 kez izlendi
İBRAHİM TAŞEL
510 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR