Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
744 kez okundu
TED Elazığ Kolejinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi
TED Elazığ Kolejinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi
2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılında faaliyetlerine başlayan TED Elazığ Kolejinin resmi açılış töreni bugün gerçekleştirildi.
04 Nisan 2017 16:50
 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılında faaliyetlerine başlayan TED Elazığ Kolejinin resmi açılış töreni bugün gerçekleştirildi.
 
TED Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış programına Vali Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Elazığ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra Türk Eğitim Derneği ve TED Kolejlerinin tarihçesini anlatan sunum, TED Marşının okunması, piyano dinletisi ile devam etti.

Açılışta bir değerlendirme yapan TED Elazığ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, aile olarak her türlü yatırımlarını Elazığ’da gerçekleştirdiklerini ve imkânı olan bütün Elazığlıları da memleketlerine yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi.

Türk Eğitim Derneği’nin 89 yıllık bir eğitim müessesi olduğunu belirten TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise TED’in Türk eğitimine 89 yıldır aynı misyonla hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise Elazığ’ın eğitim alanında köklü bir geçmişe sahip olduğuna değinerek, ülkemizin eğitim alanındaki birikiminden bahsedilen her cümlede Elazığ ve Harput’un da yer alacağına dikkat çekti.

Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ise konuşmasında Elazığ’ın eğitim ve kültürel zenginlik bakımından temayüz etmiş bir il olduğuna değindi.

Vali Zorluoğlu: 2023 Hedeflerine Bilgi ve Teknoloji İle Ulaşabiliriz

Vali Zorluoğlu ise konuşmasında şunları söyledi, “Bugün TED Elâzığ Kolejini hizmete açarak, ilimizin eğitim kurumları zincirine yeni ve kıymetli bir halka daha ekliyoruz.

Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, 2023 hedeflerine ulaşarak tam manasıyla küresel bir güç haline gelmesi ancak ve sadece daha fazla bilgi, daha fazla teknoloji üretmesi ile mümkün olabilecektir. 

Bilindiği gibi ülkemizin büyük petrol ya da doğalgaz kaynakları yok,  maalesef. Bizim en önemli zenginliğimiz ve belki de en güçlü yanımız genç ve dinamik nüfusumuzdur.
 
İşte bu genç nüfusu; dünyadaki dönüşümü takip edebilen, demokrasi ve adalet duygusu gelişmiş, milli ve manevi değerlerini bilip onlara sahip çıkan, insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak yetiştirebilirsek 21 inci yüzyıl Türkiye’nin yükseldiği, kalkındığı ve her bakımdan refahı yakaladığı bir yüzyıl olacaktır.

Hükümetlerimiz, özellikle son dönemlerde devlet bütçesinden en büyük payı eğitim harcamalarına tahsis etmektedir. İlimiz de bu kaynaklardan ve sağlanan imkânlardan çok iyi bir şekilde yararlanmıştır ve yararlanmaya da devam ediyoruz.

Elazığ için eğitim alanında koyduğumuz hedeflerden bir tanesi ve belki de en önemlisi, Elâzığ genelinde tüm okullarımızda tam gün eğitime geçme hedefidir.

Bunun için gerekli olan ilave derslik ihtiyacımızı, hükümetimizin genel bütçeden sağlayacağı destekler, İl Özel İdaremiz bütçesinden eğitime ayırdığımız ödenekler ve hayırsever işadamlarımızın bağışlarından tamamlayarak bu hedefe Türkiye’de ilk ulaşan illerden birisi olma iddiasındayız.

İl Özel İdaremiz bütçesinden ilimizdeki eğitime ayrılan payı son iki yıl içerisinde iki katına çıkardık. İlçelerimizde okul ihtiyacı nerdeyse kalmadı. İl merkezinde de çok sayıda okul yapımımı devam ediyor. Sağlayacağımız ilave yerel kaynaklarla bu yıl ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde ilimizde derslik ihtiyacı kalmayacak inşallah.
 
Bu çalışmalarımızda hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız da bize ciddi destek veriyorlar. Daha dün ilimizde yeni bir ilkokul ve anaokulu yapacak olan İstanbul merkezli Çaba Derneğiyle protokol imzaladık. Kendilerine teşekkür ediyorum ve devletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Elazığ’da son dönemde sadece devlet eliyle yapılan okul ve derslik sayısı değil, özel sektör tarafından yapılan okul ve derslik sayısında da önemli bir artış yaşanmıştır.

İlimiz genelinde okul öncesinden liseye kadar toplam 39 özel okul bulunmakta ve bu özel okullarımızda toplam 5.252 öğrenci eğitim görmektedir.
 
Bu öğrencilerimizin neredeyse 3’te biri hükümetimizin sağladığı eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmaktadır.

Elazığ eğitim başarıları açısından her geçen yıl yükselen bir ivme ile yoluna devam eden bir ilimizdir. Sayıları sürekli artan özel okullarımızın bu başarıların artmasında katkı sağladığını, rekabet ortamının kaliteyi arttırdığını memnuniyetle müşahede ediyoruz.

Ben, açılışını yapacağımız bu özel okulumuzun ilimize kazandırılmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından program TED Elazığ Koleji ambleminin oluşturulması, pasta kesimi ve ardından da öğrencilerle birlikte kurdele kesimi ile tamamlandı.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
58 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
149 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
461 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR