Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
Temel Dini Bilgiler Final Yarışmasının Kazananı Belli Oldu
Temel Dini Bilgiler Final Yarışmasının Kazananı Belli Oldu
Temel Dini Bilgiler Final Yarışmasının Kazananı Belli Oldu
13 Nisan 2017 14:46

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün ortak düzenlediği Temel Dini Bilgiler Ortaokullar ve Liselerarası Bilgi Yarışmasının finali yapıldı.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan yarışmanın finaline Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kuran Tilaveti ile başladı. Altı okulun katıldığı final yarışmasında açış konuşmasını yapan Elazığ Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Nebi Gerek, "Bu yıl 6.'sını düzenlediğimiz Temel Dini Bilgiler Yarışmasında 5000 öğrenciye ulaşarak hem ilmihal bilgisini öğrencilere öğretmek hem de okur-yaşar bir nesil yetiştirmeyi planladık. Bu uğurda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya öğrencilere başarılar dileyerek yarışmanın gençliğe faydalı olacağına inandıklarını belirttiler.
Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan ilahi korosunun ardından yarışmanın finali yapıldı.

On beş sorudan oluşan yarışmada en çok doğru cevabı veren Merkez Anadolu Lisesi birinci, İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Karakoçan TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül verdi.
Yarışmanın koordine edilmesinde emeği geçen okul müdürlerine Vali Murat Zorluoğlu plaket verdi.

Programda bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu emeği geçen herkese teşekkür ederek “Yüce dinimiz İslam’ın da ilk emri olan Allah’ın emri ile okumayı bize vaaz ediyor. Böyle bir dinin mensupları olmaktan da büyük bir şeref duyduğumu belirtmem gerekir. Şehrimizin gelişmesi ve kalkınması daha fazla bilgi üretmemizle var olan bilgiyi ve teknolojiyi daha fazla geliştirmek mümkün olacaktır. Yalnız bunların tek başına yeterli olmadığını da biliyoruz. Bizler nasıl bugün bilgide yarışıyorsak özellikle siz sevgili gençlere söylemek isterim ki iyilik ve güzellikte de yarışmalısınız. Sizler vatanperverlikte ve millet sevgisinde, cesarette ve kahramanlıkta, hayırseverlikte ve yardımseverlikte de yarışmalısınız. İnanıyorum ki gelecekteki Türkiye sizlerin emeği ile çok daha kalkınmış bir hale gelecek.  Burada 67 okulumuz ve 400 öğrencimizin yarıştığı bu final gününde altı okulumuz öne çıktı. Bu öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-SAMSUN
88 kez görüntülendi
MERSİN-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SİVAS
191 kez görüntülendi
MALATYA-ELAZIĞ
389 kez görüntülendi
M.ANALİZ BU HAFTA
23 kez izlendi
TELEFİNAL SAMSUN
21 kez izlendi
M.ANALİZ 21 NİSAN
132 kez izlendi
RATEM
110 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR