Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
564 kez okundu
Emniyet teşkilatının yemeğinde şehit aileleri biraraya geldi
Emniyet teşkilatının yemeğinde şehit aileleri biraraya geldi
Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümümü nedeniyle şehit aileleri ve gaziler düzenlenen bir programda bir araya geldiler.
13 Nisan 2017 14:59
Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümümü nedeniyle şehit aileleri ve gaziler düzenlenen bir programda bir araya geldiler.
Programın açılışında konuşan İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül gelişen ve değişen dünyaya hızlı uyum sağlayan Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın sevinci içerisinde olduklarını, emniyet mensuplarının kendilerine verilen görevleri zaman ve saat mefhumu gözetmeden yerine getirdiklerini ve görevlerini yaparken de çıkan hadiselerde şehit veya gazi olduklarını söyledi. Cangül, bu vesile ile kuruluş yıldönümlerinde şehit aileleri ve gazilerle beraber olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise vatandaşların polis teşkilatının milletinden ve milli iradeden yana duruşunu 15 Temmuz’da gördüğünü, vatan savunması adına Şehit Fethi Sekin’in yaptığının da unutulamayacağını sözlerine ekledi.
Programda daha sonra Elazığlı Şehit Polis Memuru Lami Karaağaç’ın Babası Fethi Karaağaç kaleme aldığı “Dalgalansın Ay Yıldızlı Bayrağım” adlı şiirini okudu.
Elazığ Milletvekili Ömer Serdar da konuşmasında Türk Polis Teşkilatının hayatın her anında
var olan bir kurum olduğuna değinerek,  milletin polislere bakışının farklı olduğunu, bayramlarda çocuklarına polis ve asker kıyafeti giydirdiğini anlattı. Serdar Emniyet Teşkilatının 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği fedakârlıkla bu millete yeniden bir vatan hediye ettiğini sözlerine ekledi.

ALLAH ŞEHİTLER İÇİN KURAN’DA BÜYÜK MAKAMLAR MÜJDELEMEKTEDİR
Vali Murat Zorluoğlu ise şunları söyledi: “Bu dünyada evladını kaybetmekten daha acı bir durum yaşanamaz. Sizlere Allah’tan sabır ve metanet temenni ediyorum. İnşallah bu hasretiniz Cenabı Allah’ın şehitlerimiz için vaat ettiği cennette bitecek ve acınız dinecektir. Nitekim Cenabı Allah Kuran-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, zira onlar diridirler, ancak sizler anlayamazsınız”. Cenabı Allah başka ayetlerde de çok büyük dereceleri şehitler için müjdelemektedir. Allah şehitlerimizin şefaatine hepimizi nail eylesin”
Terörle mücadelede sergilenen fedakârlıklara da değinen Vali Zorluoğlu “2 yıldır polisimiz, askerimiz, jandarmamız ve güvenlik korucularımız ile milletimizin desteğiyle teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz.  Verilen bu mücadele ile terör örgütlerinin hareket kabiliyetleri oldukça sınırlandırılmış bir noktaya çekilmiştir. Verilen mücadelede güvenlik güçlerimiz çok büyük başarılar elde etmektedir. Allah’ın izni ve milletimizin duasıyla 2017 yılı terörün ülkemizden tamamıyla bitirilip tasfiye edildiği bir yıl olacaktır. Bu yılın sonunda dağlarımızda, şehirlerimizde ve köylerimizde terör unsurları artık kalmayacak ve barınamayacaktır” ifadelerine yer verdi.
Program İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından okunan dua ile tamamlandı. 
Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Vali Murat Zorluoğlu ve Eşi SevcanZorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
296 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
472 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
477 kez görüntülendi
M.ANALİZ SALIBABA
150 kez izlendi
TELEFİNAL
89 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
321 kez izlendi
TELEFİNAL
229 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR