Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
683 kez okundu
Arslan, referandum sonuçlarını değerlendirdi
Arslan, referandum sonuçlarını değerlendirdi
Fırat Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Asilhan Arslan, Anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
17 Nisan 2017 14:33

Fırat Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Asilhan Arslan, Anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Arslan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin referandum sayesinde çok önemli bir sınavı geride bıraktığını, belirterek, “Önümüzdeki dönemde demokratik hukuk devletinin tüm kurumlarıyla daha da güçlendirilmesi, ülkemizin, bugüne kadar olduğu gibi küresel değerlere bağlı şekilde, gelişmiş dünyayla entegrasyonunu arttırarak kalkınma sürecini devam ettirmesi ve yatırım ortamını iyileştirecek reformların kesintiye uğramadan sürdürülmesini temenni ediyoruz.” dedi.

EKONOMİYE ODAKLANMA ZAMANI GELMİŞTİR

Türkiye’nin, yatırımcılara cazip fırsatlar sunan yüksek büyüme potansiyeline sahip bir ekonomisinin olduğunu belirten Arslan, “Referandum sonrasında önceliğin yeniden ekonomiye verilmesi, ülkemizin kalkınması sürecinde uluslararası doğrudan yatırım akışının devamı açısından büyük önem taşımaktadır. Türkiye ekonomisine yönelik yatırımcı ilgisinin artması, mevcut yatırımların verimliliğinin yükselmesi ve böylece ülkemizdeki refah artışının desteklenmesi amacıyla hükümetimiz başta olmak üzere tüm paydaşlar ile beraber yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğini ümit ediyoruz. Referandum sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ile artık ekonomiye odaklanma zamanı gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde büyük bir heyecanla Cazibe Merkezli İller Teşviği için hazırlanan projelerin değerlendirilmesi ve hızlıca yatırımları başlaması gerekmektedir. Elazığ başta olmak üzere bölge ve teşvik kapsamındaki iller büyük bir heyecanla proje sonuçlarını ve yatırımların başlamasını beklemektedir.” İfadelerine yer verdi.

GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Önümüzdeki dönemin yapısal reformların gerçekleştirileceği bir dönem olmasını temenni eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Arslan sözlerine şöyle devam etti. "Millet yine diyalog, iletişim ve empatiyi önemsediğini ifade etmiştir. Değişimin her zaman zor olduğu bir gerçektir. Şimdi de zor olmaktadır. Hiç şüphesiz siyasal anlamı konusunda düşünülmeye, yeni politikalar üretmeye gerek olduğunu göstermektedir. Türkiye anayasa değişikliğiyle ilgili referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek bir katılımla gerçekleştirmiştir. Anayasa değişikliği milletimiz tarafından kabul görmüştür. Gün, kutuplaşmalara son verip, el ele verme ve birlik olma günüdür. Ortaya çıkan sonucun milletimizin birlik ve beraberliği esas alınarak tüm sorumlular tarafından doğru bir şekilde analiz edilip değerlendirileceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemin ekonominin ana gündem maddesi olduğu, seçim atmosferinin yaşanmayacağı, ülkemizi yarınlara taşıyacak yapısal reformların gerçekleştirileceği bir dönem olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin detaylarını 2019 seçimine kadar millete çok iyi anlatmaya devam etmek gerekecektir." 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
58 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
149 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
461 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR