Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
582 kez okundu
Arslan, referandum sonuçlarını değerlendirdi
Arslan, referandum sonuçlarını değerlendirdi
Fırat Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Asilhan Arslan, Anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
17 Nisan 2017 14:33

Fırat Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Asilhan Arslan, Anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Arslan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin referandum sayesinde çok önemli bir sınavı geride bıraktığını, belirterek, “Önümüzdeki dönemde demokratik hukuk devletinin tüm kurumlarıyla daha da güçlendirilmesi, ülkemizin, bugüne kadar olduğu gibi küresel değerlere bağlı şekilde, gelişmiş dünyayla entegrasyonunu arttırarak kalkınma sürecini devam ettirmesi ve yatırım ortamını iyileştirecek reformların kesintiye uğramadan sürdürülmesini temenni ediyoruz.” dedi.

EKONOMİYE ODAKLANMA ZAMANI GELMİŞTİR

Türkiye’nin, yatırımcılara cazip fırsatlar sunan yüksek büyüme potansiyeline sahip bir ekonomisinin olduğunu belirten Arslan, “Referandum sonrasında önceliğin yeniden ekonomiye verilmesi, ülkemizin kalkınması sürecinde uluslararası doğrudan yatırım akışının devamı açısından büyük önem taşımaktadır. Türkiye ekonomisine yönelik yatırımcı ilgisinin artması, mevcut yatırımların verimliliğinin yükselmesi ve böylece ülkemizdeki refah artışının desteklenmesi amacıyla hükümetimiz başta olmak üzere tüm paydaşlar ile beraber yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğini ümit ediyoruz. Referandum sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ile artık ekonomiye odaklanma zamanı gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde büyük bir heyecanla Cazibe Merkezli İller Teşviği için hazırlanan projelerin değerlendirilmesi ve hızlıca yatırımları başlaması gerekmektedir. Elazığ başta olmak üzere bölge ve teşvik kapsamındaki iller büyük bir heyecanla proje sonuçlarını ve yatırımların başlamasını beklemektedir.” İfadelerine yer verdi.

GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Önümüzdeki dönemin yapısal reformların gerçekleştirileceği bir dönem olmasını temenni eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Arslan sözlerine şöyle devam etti. "Millet yine diyalog, iletişim ve empatiyi önemsediğini ifade etmiştir. Değişimin her zaman zor olduğu bir gerçektir. Şimdi de zor olmaktadır. Hiç şüphesiz siyasal anlamı konusunda düşünülmeye, yeni politikalar üretmeye gerek olduğunu göstermektedir. Türkiye anayasa değişikliğiyle ilgili referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek bir katılımla gerçekleştirmiştir. Anayasa değişikliği milletimiz tarafından kabul görmüştür. Gün, kutuplaşmalara son verip, el ele verme ve birlik olma günüdür. Ortaya çıkan sonucun milletimizin birlik ve beraberliği esas alınarak tüm sorumlular tarafından doğru bir şekilde analiz edilip değerlendirileceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemin ekonominin ana gündem maddesi olduğu, seçim atmosferinin yaşanmayacağı, ülkemizi yarınlara taşıyacak yapısal reformların gerçekleştirileceği bir dönem olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin detaylarını 2019 seçimine kadar millete çok iyi anlatmaya devam etmek gerekecektir." 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
MANİSA-ELAZIĞ
38 kez görüntülendi
ELAZIĞ - G. ANTEP
165 kez görüntülendi
GAZİŞEHİR-ELAZIĞ
282 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SAMSUN
410 kez görüntülendi
M.ANALİZ 'AKSA'
113 kez izlendi
DETAY HABER FHGC
70 kez izlendi
TELEFİNAL 14 KASIM
111 kez izlendi
M.ANALİZ MİNARE
241 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR