Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
656 kez okundu
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve beraberindeki heyet Vali Murat Zorluoğlunu ziyaret etti.
18 Nisan 2017 17:11

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve beraberindeki heyet Vali Murat Zorluoğlunu ziyaret etti.

Ziyarette bir değerlendirme yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya Kutlu Doğum Haftasının 1989 yılından buyana kutlandığını belirterek, bu yılki temanın toplumsal güveni yeniden inşa etmek için “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlendiğini açıkladı.

Hafta nedeniyle bir açıklama yapan Vali Zorluoğlu ise şunları kaydetti, “Evvela Sayın Müftümüze ve Müftülük personellerine bu nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi 1989 yılından bu yana 14 - 20 Nisan tarihleri Kutlu Doğum Haftası olarak kutlanmakta ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamber’imizin dünyaya teşrif ettikleri gün şüphesiz çok olağanüstü bir gündür. Bugün kendisine yakışır bir şekilde idrak edilmeli, anılmalı ve kutlanmalıdır. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu haftayı her yıl bir özel temayla da taçlandırmaktadır. Bu yılki Kutlu Doğum Haftasının özel teması ise “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” başlıklıdır. Bu tema ülkemiz için de bütün insanlık için de çok anlamlı ve önemlidir. İnsanlığın çok büyük bir güven bunalımı yaşadığı, insanların yakın akrabalarına, komşularına dahi güvenmekte zorlandığı bir dönemde Kutlu Doğum Haftasının özel temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olması dolayısıyla insanların birbirlerine daha çok güvenmelerinin yollarını arayacaklarına ve bulacaklarına inanıyorum.

İlimizde de Kutlu Doğum Haftası her yıl olduğu gibi çeşitli etkinlikler ile kutlanacaktır. Yoğun ve güzel bir program hazırlandı, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Düzenlenen panel ve konferanslarla bir yandan Hz. Peygamber’in hayatı yeniden insanlara anlatılırken diğer yandan da güven toplumunun yeniden inşası için gerekli değerlendirmeler yapılacaktır. Haftanın hayırlı olmasını temenni ediyor ve vatandaşlarımızı da etkinliklere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Ziyarette daha sonra İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından Vali Zorluoğlu’na Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla hazırlanan kitap takdim edildi. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
58 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
149 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
286 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
461 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR