Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
414 kez okundu
Hemşirelik sempozyumu düzenlendi
Hemşirelik sempozyumu düzenlendi
Elazığ'da hemşirelik sempozyumu düzenlendi.
20 Nisan 2017 15:05

Elazığ'da hemşirelik sempozyumu düzenlendi. 
Fırat Üniversitesi (FÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Tarafından ‘1. Hemşirelik Öğrenci Sempozyumu’ düzenlendi. Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans salonunda düzenlenen sempozyuma, FÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Sempozyum ve kongrelerin büyük anlamlar taşıyan bilimsel toplantılar olduğunu belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı “Bu toplantılar öğretim üyeleri ve öğrenciler için herhangi bir konuda yapılan çalışmaları, ilgili alanındaki meslektaşlarına anlatabilmek ve sunabilme yeteneğidir. Sempozyumlar gelecekte sağlık hizmeti verecek olan hemşire adaylarımız için aslında çok önemli bir anlam ifade ediyor. Çünkü hem hastanelerde sağlık hizmeti veren sağlıkçı hem de birer akademisyen adayı olduklarını düşündüğümüzde bu tarz yeteneklerin oluşması kendi hayatlarına katkı yapacağını düşünüyorum. Bu Sağlık Bilimleri Fakültemizin ilk bilimsel toplantısıdır"dedi.
Sempozyumunun fakültelerinin ilk bilimsel toplantısı olduğuna aktaran Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, “1996 yılında Elazığ Sağlık Yüksekokulu olarak kurulan, 1997 yılından beri eğitim öğretim veren fakültemizde hali hazırda toplam bin 152 lisans öğrencisi, 37 lisans tamamlama ve 10 yüksek lisans öğrencisi mevcuttur” diye konuştu.
Bölüm başkanı Prof. Dr. Fethi Yılmaz ise, sempozyumda sağlık politikaları ve hemşirelik, hemşirelikte bakım ve etik, hemşirelikte güç ve profesyonellik, hemşirelikte iletişim ve etkili söz söyleme sanatı ve ikna konularında çeşitli bilgilerin verileceğini söyledi.
Sempozyum, yapılan sunumlarla sona erdi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-BALIKESİR
52 kez görüntülendi
DENİZLİ-ELAZIĞ
153 kez görüntülendi
ELAZIĞ-A.GÜCÜ
410 kez görüntülendi
ESKİŞEHİR-ELAZIĞ
359 kez görüntülendi
ELAZIĞSPOR AÇIKLAMA
121 kez izlendi
ESİB VE ÇİMENTO
111 kez izlendi
ELAZIĞ 2-2 BALIKESİR
148 kez izlendi
HAZAR'DAN S.O.S!
548 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR