Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
550 kez okundu
Kutlu Doğum İkramına Yoğun İlgi…
Kutlu Doğum İkramına Yoğun İlgi…
Elazığ TSO tarafında geleneksel halde her yıl Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlimiz Sanayi Sitesi Camiinde düzenlenen Kutlu Doğum İkramı bu yıl il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gördü.
21 Nisan 2017 16:20

Elazığ TSO tarafında geleneksel halde her yıl Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlimiz Sanayi Sitesi Camiinde düzenlenen Kutlu Doğum İkramı bu yıl il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

İl Protokolünden Yoğun İlgi

Elazığ TSO Kutlu Doğum ikramına, Elazığ Valisi Murat Zorluğolu, Elazığ Ak Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Tarım Müdürü Turan Karahan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, ASKON Başkanı Yakup Baş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Elazığ Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mithat Ulaş, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, Yerel Yönetim, Kamu kurum ve kuruluları ile STK temsilcileri, Elazığ TSO Üyeleri, Sanayi Sitesi esnafları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Başkan Alan’dan Teşekkür Konuşması

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gören Kutlu Doğum İkramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Kutlu Doğumu münasebetiyle İl Müftülüğümüz nezaretinde düzenlenen; ‘Kutlu Doğum Haftası’ programı kapsamında, Odamızın geleneksel hale getirmiş olduğu, Kutlu Doğum İkramımıza teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrif ettikleri gün şüphesiz çok olağanüstü bir gündür. Bugün kendisine yakışır bir şekilde idrak edilmeli, anılmalı ve kutlanmalıdır.

Peygamber Efendimizin önek kişiliği ve yaşamına baktığımızda; Karizmatik ama mütevazi, Güçlü ama nazik, Centilmen, Çok adil, Temiz, Güzel konuşuyor, Kimsenin arkasından konuşmuyor, Kimsenin kusurunu yüzüne vurmuyor, Hiç kimseyi kırmıyor, Saç, yüz ve vücut bakımına özen gösteriyor, Eski elbise giymekten gocunmuyor ama temiz ve bakımlı olmasına önem veriyor, Kötü kokmayı tolere etmiyor ve her zaman güzel kokuya önem veriyor,Herkese, en zayıfa bile değer veriyor,

Kadın erkek çocuk fakir meczup farketmeksizin herkesin kolayca ulaşabileceği ve konuşabileceği kadar alçakgönüllü, Çalışmadan elde edilmiş hiçbirşeye elini sürmüyor, ağzına almıyor, Onun işini yapmak için can atan sayısız gönüllü varken, kendi işini kendi yapmaktan çekinmiyor, Eşine yardım etmekten hiç kaçınmıyor, Ciddi, ama espriden anlıyor ve yeri geldikçe yapıyor, Kimsenin kimseye üstünlüğünü kabul etmiyor, Kimsenin hakkını yemiyor, yedirmiyor. Hayvanlar ve tüm canlılara iyi davranıyor. Doğaya saygılı, Herkese güven veriyor ve herkesin öyle olmasını şiddetle tavsiye ediyor. Adı anıldığında zaten güven akla geliyor. Hiçbir kötü alışkanlığı yok. Acıkmadan yemiyor, tam midesini doldurmadan yemeyi kesip oburluktan sakınıyor. Vaktini boşa harcamıyor, Çok çalışkan.

Yaptığı işin en iyisini hakkıyla yapmaya çalışıyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve öğretmeye değer veriyor. Başkalarını yüreklendirici ve esinlendirici, Moral bozucu ve üst perdeden ders verici şekilde davranmıyor. Zamanı ve varsa parasını başkalarının yararı için çekinmeden feda ediyor. Cömert ama savurgan değil, Tutumlu ama cimri değil, Hurafe ve kötü şans gibi şeylere inanmıyor. Arasıra yalnız kalıp düşünce ve ilhamla kendini yenilemeye gayret ediyor, Aynı zamanda doğru bildiği şeyler uğruna gerektiğinde savaşacak kadar korkusuz ve gözü pek. Ondan öğrenilecek daha çok şeyler var. Bu düşüncelerle; Kutlu Doğum haftası münasebetiyle; İslam Aleminin Rahmet ve Merhamet Peygamberine yakışır ümmet olması deliklerimle; 23 Nisan Pazar günü idrak edeceğimiz Miraç Kandilinizi kutlar, bu müstesna gecenin hayırlara vesile olması dileklerimle, saygılar sunarım” dedi.

İl Protokol üyelerinin vatandaşlara kavurma ikramının ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya Kutlu Doğum İkramı duası okudu.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
153 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
120 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
199 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
307 kez görüntülendi
DUYURU
75 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
104 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
179 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
404 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR