Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
991 kez okundu
Elektrikli otobüs ihalesi yapıldı
Elektrikli otobüs ihalesi yapıldı
Elazığ Belediyesi iştiraki EBUAŞ tarafından açılan Türkiye’nin ilk 18 metre körüklü elektrikli otobüs ihalesini Bozankaya kazandı.
18 Mayıs 2017 10:15

  Elektrikli otobüs ihalesini Bozankaya kazandı

Elazığ Belediyesi iştiraki EBUAŞ tarafından açılan Türkiye’nin ilk 18 metre körüklü elektrikli otobüs ihalesini Bozankaya kazandı.

Türkiye genelinde açılan bütün elektrikli otobüs ihalelerini (Konya, Eskişehir-Tepebaşı, İzmir)  alan Bozankaya böylece 4'te 4 yapmış oldu. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Dünya standartlarında, kaliteli iş yapıyoruz. Yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de tercih edilen marka olduğumuz için gururluyuz” dedi.

Yeni nesil araç projeleriyle adını dünyaya duyuran Bozankaya, şimdi de Elazığ Belediyesi iştiraki EBUAŞ tarafından açılan '15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüs ve şarj cihazları alımı ve depo, bakım atölyesi ve idari ofis yapımı' ihalesini aldı.

Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs filosu olarak tarihe geçen E-KARAT’lar artık Elazığ vatandaşlarına da hizmet verecek. Bozankaya, garanti süresi 2 yıl veya 200.000 km olan 15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüsü  ve şarj cihazlarını 270 gün içinde partiler halinde Elazığ Belediyesi’ne teslim edecek.

Bozankaya elektrikli otobüslerin yanısıra; depo, bakım atölyesi ve idari ofisi de belediyeye 210 gün içinde teslim edecek. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Türkiye’de açılan tüm elektrikli otobüs ihalelerini almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ürettiğimiz araçlar, dünya standartlarında kaliteye, konfora ve seyahat güvenliğine sahipler. Bunun ispatı, dünya çapında aldığımız işler ve Türkiye’de açılan tüm ihaleleri almış olmamız” dedi.

Günay: E-KARAT’lar modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek

Tamamen çevreci olan yüzde 100 elektrikli otobüs E-KARAT’ın Türkiye’de toplu ulaşımda yeni bir sayfa açacağını belirten Günay, “Hem sessiz hem de çevreci otobüsleri Elazığ’ın hizmetine sunacağımız için çok mutluyuz. Çevre dostu, sıfır emisyonlu, elektrikli, ekonomik ve sessiz otobüslerimiz hizmete başlayacağı için çok heyecanlıyız. E-KARAT otobüslerimiz yakın gelecekte modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek” dedi.

Çevreyi koruyor, yüzde 80 tasarruf sağlıyor

18 metre E-KARAT’ın menzilinin en az 400 kilometre olduğunu ve kilometrede yaklaşık 35 kuruş yaktığını belirten Günay, “Otobüslerimizin çevreyi korumasının yanında dizel alternatiflerine göre yüzde 80’lik tasarruf sağladığını söyleyebiliriz. Toplu ulaşımda yeni nesil araçların dönemi başlıyor. Elazığ’ın yanı sıra ülkemizin diğer şehirlerinde de elektrikli otobüslere ilgi var. Tecrübemiz ve yenilikçi yaklaşımımızla sektörde iddialıyız. Türk mühendisliği ve işçiliğinin başarısı olan araçlarımızı tüm Türkiye’ye ve dünyaya taşıyoruz” dedi.

E-KARAT’ın özellikleri şöyle:

Tek şarjla en az 400 kilometre yol alabiliyor.

E-karat’lar seferdeyken Klima açık 13 saat, klima kapalı 16 tek şarjla durmadan çalışabiliyor.

E-KARAT sürüş esnasında enerji üretiyor ve kendisini şarj edebiliyor.

Tamamen sessiz çalışan E-KARAT otobüsler 1 kilometrede 35 kuruş harcıyor.

E-KARAT otobüsler günde 2-5 saat arasında, geceleri şarj edilecek.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
147 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
117 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
194 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
304 kez görüntülendi
DUYURU
70 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
100 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
172 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
397 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR