Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
410 kez okundu
Müzeler Günü etkinliklerle kutlandı
Müzeler Günü etkinliklerle kutlandı
Elazığ Müzeler Günü kapsamı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
18 Mayıs 2017 15:49

Elazığ Müzeler Günü kapsamı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
18 Mayıs Müzeler Günü kapsamında Elazığ arkeoloji ve etnografya müzesi tarafından müzelerin önemini hatırlatmak amacıyla birtakım etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin açılış programı Nurettin Ardınçoğlu Kültür Merkezin’de yapıldı.
18 Mayıs’ın tarihi eserlerin değerlendirildiği bir gün olduğunu dile getiren Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, “ Müzeler ile ilgili ülkemizde büyük bir gelişme var. Bu anlamda birçok esere artık sahip çıkılıyor. Bu günün geçmişe sahip çıkan bir millet olmak adına faydalı olmasını ümit ediyorum” dedi.
Müzelerin toplumun sanatsal ve kültürel değerlerini ortaya çıkardığını vurgulayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ ise, “ Müzeler geçmişteki kalıntıları ortaya çıkararak günümüze ışık tutan ve geleceğimizi de yönlendiren önemli unsurlardandır. Tarihi eserlerin ortaya çıkarılması, sergilenmesi ve tarihe ışık tutması anlamında müzeler önemli bir yere sahiptir” diye konuştu.
Müzelerin geçmişe ışık tuttuğunu belirten Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü Ziya Kılınç'ta, Elazığ müze müdürlüğü olarak müzeleri tanıtmak ve öğrencilerin kültür bilincini geliştirmek amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlediklerini aktardı.
Açıklamaların ardından müze yetilileri tarafından sunum yapılırken, etkinliklerin gün boyu devam edeceği bildirildi.
Programa Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü Ziya Kılınç, müze personeli ve öğrenciler katıldı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ADANA-ELAZIĞ
127 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
191 kez görüntülendi
ELAZIĞ-BOLU
295 kez görüntülendi
MANİSA-ELAZIĞ
443 kez görüntülendi
M.ANALİZ F.ÇAKMAK
55 kez izlendi
TELEFİNAL ADANA
84 kez izlendi
DETAY HABER ELMA PROJESİ
133 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR