Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
488 kez okundu
BULUT:  “Büyük buluşmaya hazırız”
BULUT: “Büyük buluşmaya hazırız”
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek AK Parti Olağanüstü Genel kuruluna hazır olduklarını bildirdi.
18 Mayıs 2017 17:56

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek AK Parti Olağanüstü Genel kuruluna hazır olduklarını bildirdi.

Bulut yaptığı açıklamada, “16 Nisan Halk Oylaması ile birlikte Türkiye yeni hükümet sistemine geçmiş oldu. Referandum ile birlikte Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçmiş olduk. Böylelikle Parlamenter Sistemden kaynaklanan belirsizlik ve istikrarsızlık ihtimalleri tarih oldu. Şüphesiz bu değişim büyüme trendine giren Türkiye için hayati bir adımdır. Bundan sonra karar almada ve uygulamada çok daha hızlı olacağız. Hızla işleyen sistem etkili sonuç alma yolunda ülkemizi hızlandıracaktır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte her alanda yeni bir özgüvenin kazanılacağı açıktır. Yüksek özgüven ve yeni bir motivasyonla yeniden “Büyük Türkiye” olma yolunda çok daha hızlı ilerleyeceğiz. Milletin Evet tercihi ülkemizin ufkunu açmıştır. Artık ufkumuz daha aydınlıktır. Milletin kararı devletin önünü açmıştır. Referandumda onaylana maddelerin bütünü hayata geçirildiğinde bu somut gerçekliğe hep birlikte şahitlik edeceğiz. Referandum ile onaylanan maddelerden Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna” Meclisin bir kısım üyeleri seçmesi maddesi hayata geçirildi. Milletvekillerinin oylamalar ile 7 üye seçildi. Sonuçlar hayırlı olsun. Bu hafta sonu Referandum ile onaylanan bir diğer maddeyi uygulamaya geçireceğiz. Genel tanımlama ile Partili Cumhurbaşkanlığını hayata geçireceğiz. Eski sistemde Cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisi ile ilişiği kesilir maddesi vardı. Referandum ile bu madde düzeltilmişti. Yapılan düzenleme ile birlikte Cumhurbaşkanımız Partimize yeniden üye oldu. Böylelikle Cumhurbaşkanımızın Partimize yeniden Genel Başkan olmasının önü açılmış oldu. Bu aşamadan sonra Partimizin yetkili organları toplanıp Olağanüstü kongre kararı aldı. Pazar günü olağanüstü kongremizi gerçekleştireceğiz. Olağanüstü kongremizin organizasyonunu Teşkilat Başkanlığımız yürütüyor. Bizler de bu organizasyonumuzda etkin çalışıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. En küçük detayı dahi atlamıyoruz. AK Partinin kongreleri bir şenlik havasında geçer. Bunun en temel sebebi etkin organizasyon yeteneğimizdir. Biz teşkilatlar olarak “Pazar Günü” gerçekleşecek büyük buluşmaya hazırız. Pazar Günü Partimizin Kurucu Genel Başkanı Büyük Türkiye’nin Mimarı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan yeniden partimizin başına geçecek. Yenilenerek yolumuza devam ediyoruz. Büyük buluşmaya az kaldı. Olağanüstü Kongremizin milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi. 

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
BALIKESİR-ELAZIĞ
60 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
111 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
212 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ESKİŞEHİR
367 kez görüntülendi
TELEFİNAL DENİZLİ
141 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
187 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
363 kez izlendi
M.ANALİZ
517 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR