Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
1489 kez okundu
Başhekim gözyaşları ile uğurlandı
Başhekim gözyaşları ile uğurlandı
Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr Muhammed Said Berilgen son yolculuğuna uğurlandı.
25 Mayıs 2017 13:38
  Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr Muhammed Said Berilgen son yolculuğuna uğurlandı.
Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen dün saat 11.45 civarında, hastanedeki makam odasına görüşme bahanesi ile giren medikal firma sahibi S.G  tarafından önce sözlü, arkasından da silahlı saldırıya uğramış, üç kurşun ile ağır yaralanan Başhekim Berilgen, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.
Başhekim Said Berilgen’in naaşı Fırat Üniversitesi Hastanesi morgundan cenaze aracıyla alınarak Üniversite Camiine getirildi. Başhekim Berilgen için Fırat Üniversitesi Camiinde cenaze töreni düzenlendi.
Törene Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Tahir Öztürk, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sağlık çalışanları, Berilgen’in ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Merhum Başhekim Said Berilgen’nin cenaze namazını Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör kıldırdı. Müftü Güngör ve cenazeye katılanlar Başhekim Berilgen için dua okudu.
Başhekim Said Berilgenin naaşı öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Harput’taki aile mezarlığında toprağa verildi.
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SALDIRIYI KINADI
Elazığ’da görev yapan sağlık çalışanları, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed
Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’e yönelik saldırı Elazığ’da görev sağlık çalışanları tarafından kınandı. Fırat Üniversitesi Hastanesi poliklinikleri önünde toplanan sağlık çalışanları, daha sonra hastane morgu önüne geldi.
Şiddeti kınayan pankartlar açan sağlık çalışanları Başhekim Berilgen için dua ettiler.
Burada konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, gözyaşları içerisinde saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Benim için hayatımın em kötü iki günümü yaşıyorum. Kendisiyle menfur saldırı olmadan 1,5 saat önce beraberdik. Oradan ayrıldıktan 1,5 saat sonra bu menfur saldırıyı duydum. Hastaneye geldiğimde maalesef sonrası bildiğiniz gibi. Sait beyle ben de çeyrek asra yakındır asistanlıktan beri hep kardeş gibiydik. Ailelerimizde aynı şekildeydi. Olduğu gibi yaşayan bir insandı. Sadece işini yapan, makam, mevki sevdası olmayan bir arkadaşımızdı.  Vatanını milletini sevmesine kimse onunla yarışacak durumda değildi.” dedi.
 
KİMSENİN DE BU HASTANEDEN ALACAĞI BİR KURUŞ YOKTU
Hastaneden kimsenin bir kuruş alacağının olmadığını belirten Demirdağ, şöyle devem etti: “Hakkın hatırını her şeyin üzerinde tutan bir arkadaşımızdı. Kul hakkını herkesten çok iyi bilen bir arkadaşımızdı. Birilerinin keyfi için bildiklerinden şaşmayan bir kardeşimizdi. İyi bir mümindi. Allah’ın istediği gibi yaşamaya çalışan bir kardeşimizdi. İşin gereği neyse onu yapmaya çalışırdı. Çok merhametli bir insandı. İyi bir bilim adamıydı. Adam gibi adamdı. Bunu hak etmiyordu. Kimsenin de bu hastaneden alacağı bir kuruş yoktu. Üniversite hastaneleri içinde en güzel idare edilen Fırat Üniversitesi hastanesiydi. Bunu da kendisine borçluyuz. Bu hastanede işlerin yürümesi için bütün meslektaşlarıyla kavga ederdi. Bütün arkadaşları da onun fedakarlığını bildikleri için hepsi de gövdesini kordu insanlara hizmet etmek için. Sadece sağlık camiası değil. Sadece Elazığ değil. Vatanımız güzel bir evladını kaybetti. Ben tekrar kendisine rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere Elazığ halkına sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyorum.”
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
150 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
287 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
465 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR