Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
442 kez okundu
Suat Kenç Şehit Babalarını Ziyaret Etti
Suat Kenç Şehit Babalarını Ziyaret Etti
Suat Kenç Şehit Babalarını Ziyaret Etti
19 Haziran 2017 14:58
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ve kurum personeli  Babalar Günü dolasıyla ildeki şehit babalarını ziyaret ettiler.
Ziyaretin ilk durağı 2008 yılında bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik Kuzey Irak’a düzenlen Güneş Harekatında Şehit düşen Piyade Binbaşı Zafer Kılıç’ın babası Ahmet Kılıç’ı evi oldu.
Piyade Binbaşı Zafer Kılıç’ın babası Ahmet Kılıç, ‘’ Zaferim bana verebilecek en güzel  Babalar Günü hediyesini verdi, beni onurlandırdı. Evladım Vatanı, ezanı, bayrağı için gözünü kırpmadan şahadet şerbetini içmiştir.  Rabbim Zaferim ve tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin inşallah. Sizleri de teşekkür ederim hoş geldiniz sefa getirdiniz.’’ diye konuştu.
 
“SİZ ŞEHİT BABALARI, BAŞIMIZIN TACISINIZ”
Şehitliğin; Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamlardan biri olduğunu belirten İl Müdürü Suat Kenç, Allah’ın dinini yüceltmek, vatanın ve milletin namusunu korumak için can veren tüm şehitleri gönüllerde yaşattıklarını kaydetti.
Müdür Suat Kenç konuşmasında, “Hepimiz biliriz, Rabbimizin insanoğlu için bahşettiği en önemli makamlardan birisi hiç kuşkusuz şehitliktir. Evlatlarınız, bu kutlu yolun en büyük yoldaşları olmuş, yüce Allah’ın rızasını kazanmak için, vatan için, namus için can verip, şehadet şerbeti içmişlerdir. Bu gün burada sizinle Babalar gününü geçirmekten bizim için bir şereftir. Vatanı, bayrağı, ezanı için canlarını vermiş olan tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum .’’ dedi.
 
BABA SEKİN’DEN KENÇ’E TEŞEKKÜR
Bir sonraki durak ise , 5 Ocak'ta İzmir'de gerçekleştirilmek istenen terör saldırısını önlerken şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin’in evi oldu.
Baba Mehmet Zeki Sekin, Kenç’in ziyaretinde ötürü çok  mutlu olduklarını belirterek "Şehitlik mertebesi güzel bir mertebedir.Evlatlarımız bayrağı, vatanı için şehit olup Türkiye'nin gururu olmuşlardır. Evlatlarımızın isimlerinin, hatıralarının yaşatıldığını görmek bizi onurlandırıyor Allah devletimize zeval vermesin.’’ dedi.
İl Müdürü Suat Kenç ve beraberindekiler ile ildeki şehit babalarını ziyaretlerine devam ettiler.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
150 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
287 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
465 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR