Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
399 kez okundu
Yanılmaz engelli vatandaşlarla bir araya geldi
Yanılmaz engelli vatandaşlarla bir araya geldi
Yanılmaz engelli vatandaşlarla bir araya geldi
19 Haziran 2017 17:16

 Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen tematik iftar programları kapsamında engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, Engelli Platformu Başkanı Uzman Dr. Ömer Deniz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda engelli hemşerilerimiz ile aileleri katıldı.
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve tasavvuf müziği dinletisi ile başlayan iftar programında konuşan Platform Başkanı Uzman Dr. Ömer Deniz, böylesine anlamlı ve özel bir akşama ev sahipliği yapmalarından dolayı, şahsı ve engelliler adına Başkan Yanılmaz'a teşekkür ederek sözlerine başladı. Deniz, geleneksel iftar programlarının her yıl olduğu gibi bu yılda devam etmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, engelli bireylerin her zaman vatanına, milletine, bayrağına bağlı olduğunu ve sanılanın aksine çok daha güçlü, kuvvetli ve umutlu olduklarını söyledi.
 
 "ENGELLİ OLMAK HAYATA ENGEL DEĞİLDİR"
Elazığ Belediyesi olarak tematik iftar buluşmaları kapsamında birçok kişiyle bir arada iftar açtıklarını kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ramazan ayının paylaşma ve dayanışma kültürü gereği vatandaşlarla sık sık bir araya gelmeye, onlarla vakit geçirmeye özen gösterdiklerini belirtti. Eşiyle birlikte vatandaşların evlerine çatkapı misafir olduklarını anlatan Başkan Yanılmaz konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Sizlerin evlerine misafir olmak, sofranızda bulunmak ve iftarı birlikte açmak hayatımın en güzel anlarındandır. Her yıl tematik iftarlarımız kapsamında çocuklarımızla, şehitlerimizle, gazilerimizle ve engellilerimizle bir araya geliyoruz. Onların yüzlerindeki tebessümü, mutluluğu ve heyecanını görmek her şeye bedel oluyor. 2014 yılından itibaren imarla ilgili, sokak ve meydan çalışmalarını yaparken özellikle engelli kardeşlerimize engelsiz bir şehir oluşturmanın mücadelesini verdik. Göreve başladığımızın akabinde inşaat ruhsatı almak isteyenlere olmazsa olmaz iki şartımızı sunduk. Bunlardan bir tanesi mutlaka otoparkın bulunması, bir diğeri ise engelli bir kardeşimizin aracından indikten sonra asansöre gidinceye kadar hiçbir engelle karşılaşmaması ve asansörden kendi dairesine kadar sıkıntı yaşamadan gidebilmesi. Sizler için bu şehri ne kadar engelsiz bir hale getirir yaşamayı ne kadar kolaylaştırırsak asli görevimizi yapmış olmanın mutluluğu içerisinde olacağız.”
 
“BU UĞURDA ÖDÜL ALMIŞ BİR BELEDİYEYİZ”
Başkan Yanılmaz, 2016 yılında Elazığ Belediyesi’nin Türkiye’de engellilere yönelik en iyi çalışmayı yapan belediye olarak plaket aldığını da hatırlatarak, bu anlamda çalışmalarının hız kesmeden devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Engelli iftar buluşmasına Elazığ’da faaliyet gösteren engelli dernekleri de aileleriyle birlikte katılım sağlarken, Belediye Meclis Üyesi Ömer Çöteli, günün anısına Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a plaket takdim etti. 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
296 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
472 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
477 kez görüntülendi
M.ANALİZ SALIBABA
150 kez izlendi
TELEFİNAL
89 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
321 kez izlendi
TELEFİNAL
229 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR