Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
408 kez okundu
Elazığ'da gerçeği aratmayan tatbikat
Elazığ'da gerçeği aratmayan tatbikat
Elazığ’da hastanede yapılan deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
13 Temmuz 2017 17:26

 Elazığ’da hastanede yapılan deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. 
Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Afet Planı Uygulaması (HAP) kapsamında deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği Elazığ’da saat 13.50'de 6.4 şiddetindeki deprem neticesinde hastanenin bazı bölümlerinde çöküntü meydana gelirken, yangın da çıktı. Hastane ve belediye itfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yangını söndürürken, olay yerine UMKE ve AFAD ekipleri gelerek, depreme bağlı göçükten 2,yangına bağlı zehirlenmeden içeride kalan 5 yaralıyı hastaneden çıkardı. Tatbikatta, hastanenin 3. katında mahsur kalan yaralı ise halat kullanılarak kurtarıldı.
Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi’nde deprem sonrası tahliye tatbikatı yaptıklarını belirten HAP Başkanı Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Seçkin, "Elazığ deprem bölgesinde olduğu için bizde her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Bu tatbikatlarımızı her yıl planlı olarak yapmaktayız. Bunun dışında da hastanemizde yangın tatbikatlarını yapıyoruz. Bugün yaptığımız tatbikatta çeşitli kurumların katılımı ile başarılı geçti. Tatbikatımızın senaryosunda bir deprem gerçekleşti. Deprem sonrasında hastanemizin bazı yerlerinde yıkıntılar meydana geldi. Bu yıkıntılardan yaralıları hastane personeli ile tahliye ettik. Birkaç kişiye müdahale edemedik. Onlar için 112 Acil, AFAD ve UMKE'den yardım istedik. Bu yardım sonucunda kalanları da sağ salim bir şekilde sağlık hizmeti almak üzere ambulanslarımıza taşıdık" dedi.
Elazığ birinci dereceden deprem bölgesi olduğunu dile getiren AFAD Müdürü Akif Çerçi, Eğitim Araştırma Hastanesi’nde olası bir deprem anında ne yapacaklarını tatbikatını yaptıklarını belirtti.
Yapılan deprem ve yangın tatbikatı hakkında bilgi veren UMKE Sorumlusu Fatih Ural, "Tatbikatta 5 adet yaralımız mevcuttu. Bunlardan 3 tanesi yangına bağlı zehirlenmeydi. 2 tanesi ise depreme bağlı göçükte kalan yaralanmalardı. Tatbikata UMKE'den 20 kişilik ekibimizle müdahale ettik. Arkadaşlarımız olay anında yaralılara gerekli ilk müdahaleleri yaptıktan sonra uygun olan hastanelere sevk etti" ifadelerini kullandı.
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tatbikata Ulusal Medical Kurtarma Ekibi(UMKE), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) , 112 hastane personeli ve Elazığ Belediyesine İtfaiye ekipleri katıldı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
57 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
148 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
282 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
134 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
249 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
460 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR