Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
411 kez okundu
63 proje ile sözleşme imzalandı
63 proje ile sözleşme imzalandı
Elazığ TKDK, IPARD II programının 1. Çağrısında sunulan projelere ait sözleşmeleri imzaladı.
14 Temmuz 2017 16:46

 Elazığ TKDK, IPARD II programının 1. Çağrısında sunulan projelere ait sözleşmeleri imzaladı.

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü, yatırımların sağlıklı yürümesi için denetim ve ziyaret amaçlı kontrollerine devam ediyor.

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz Elazığ’ın yatırımlardan azami derecede faydalanabilmesi için hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, aynı heyecan ve amaçla hizmete devam edeceklerini söyledi.

Yeni çağrı döneminde 63 proje ile sözleşme imzaladıkları ifade eden Yılmaz, “Görünürde şahsa verilmiş destek olarak görünebilir ama niyet aşamasından tutun da faaliyet aşamasına geçinceye kadar fotokopiciden, lokantacıya, inşat işçisinden fabrika sahibine, kısacası herkesi dolaylı olarak TKDK destekleri ile buluşturmuş oluyoruz.  İmzaladığımız her projenin Elazığ’a direk ya da dolaylı olarak sağladığı ekonomik katkı ile beraber getirdiği huzur ve refahı  hissettiğimizde ne kadar önemli sorumluluk altında olduğumuzu daha iyi anlıyoruz. Bu sorumluluktan hiçbir zaman kaçınmayıp her zaman prosedürlerin el verdiği ölçüde vatandaşın hizmetkarı olarak görevimizi yerine getiriyoruz.” dedi.

DOĞRU YATIRIMCI, FIRSATLARI ÜRETİME ÇEVİRMELİDİR

 Yatırım yapıp istihdama, üretime katkı sunan herkesin aynı zamanda huzura katkı sunduğunu anlatan

Sertaç Yılmaz, “Eçinde bulunduğumuz mevsimin getirdiği sıcak hava şartları altında bu yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi için emek sarf eden emekçi işçi kardeşlerimizi ve yatırımcılarımızı sahada ziyaret etmeye çalışıyoruz. Devlet, bütün çalışanlarıyla sahadadır. Sadece maddi destek sağlamayıp aynı zamanda devletin manevi desteğini hissedebilmeleri için bu rutin saha ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Yatırım sonunda yatırımcının mağdur olmaması, kamu kaynaklarının yanlış kullanılmaması için proje sahipleri ile sürekli yakın diyalog halindeyiz. 12 Haziran 2017 tarihinde 2. Çağrıya çıkıp 103 diye tabir ettiğimiz Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Tedbiri ile 3 milyon avro tutarında destek sunarak büyük işletmelerin kurulmasına yönelik yatırımlarımız inşallah olacaktır.  Bu yatırımcılarımızın doğru alanda fırsatları iyi değerlendirip çağrı sürecinde projelerini hayata geçmesi için harekete geçmelerini bekliyoruz. Yapılan son değişiklikle beraber ilimizin 6.Bölgeye alınmasıve ayrıca IPARD fonlarının kullanılıyor olması yatırım yapmak isteyenler için çok büyük bir fırsattır. Doğru yatırımcı, fırsatları üretime ve istihdama çevirmelidir” ifadelerini kulandı.

Proje sahipleri, İl Koordinatörü Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz’a ve şahsında tüm Koordinatörlük personeline ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür edip şunları ifade ettiler “Devlet, yatırımcıya bütün kaynakları seferber etmiş durumda. Bizler de hayalimizde olan yatırımları, hibe destekleri ile daha erken ve daha sağlıklı bir şekilde üretime geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama sadece devlet desteği sürdürülebilir üretim için yeterli değildir. Bu destek sadece harekete geçmeye başlamış bir fikre ivme kazandırır. Yatırımcı bu işin sorumluluğunda olup üretim noktasında pazarda en güçlü şekilde yerini alabilmek için çalışmasını sürdürmelidir. İnşallah devletin bizlere sunmuş olduğu bu desteği, bizlerde üretim ve istihdama çevirerek herkese katkı sunacak şekilde yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
56 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
98 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
147 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
280 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
128 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
457 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR