Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
403 kez okundu
STK Platformundan 15 Temmuz açıklaması
STK Platformundan 15 Temmuz açıklaması
Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin senei devriyesi dolayısıyla açıklama yaptı.
15 Temmuz 2017 15:19

 Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin senei devriyesi dolayısıyla açıklama yaptı.

 Türkoğlu, 15 Temmuz 2016 gecesinde Türkiye’nin hain bir darbe kalkışması ile işgal girişimine maruz kaldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimiz azimli ve inançlı bir mücadele sergileyerek demokrasisine ve milli iradesine sahip çıkmıştır. Bu süreçte, milletimiz ağır ve acı kayıplara uğramış, 250 şehit vererek 2196 gazisi ve sayısız vatan evladının çabasıyla darbe kalkışması ve işgal girişimi önlenmiştir. Milletimizin 15 Temmuz destansı mücadelesinin 1. yıldönümü nedeniyle burada toplanmış bulunmaktayız.

O karanlık gecede, din istismarı ve takiyye fanusuna saklanmış dış güçlerin kontrolündeki FETÖ terör örgütü, devletimizi ele geçirmeye, milli irademizi tahakküm altına almaya kalkıştı. 15 Temmuz'daki karanlık geceyi, 81 ilde milletimizin evlatlarının vermiş olduğu mücadele aydınlattı. Milletimizin milli iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin silahları, tankları ve uçakları hiçbir işe yaramamıştır. Meydanlara çıkan halkımız, dünyada tanka karşı yumrukla, kurşuna ve bombaya karşı tekbirle ayakta duran tek millet olmuştur. Milletimiz şanlı mazisini, şerefli istikbale taşıma iradesiyle girdiği ölüm-kalım savaşından alnının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir.

15 Temmuz da ülkemizi hedef alan hain plan ile İslam dünyasında günümüzde yaşanan olaylar gösteriyor ki, büyük bir oyun ile karşı karşıyayız. Bu oyunu bozacak tek güç, yine asırlarca İslam dünyasının bayraktarlığını yapan milletimizdir.

15 Temmuz’un ülkemiz için bir tarihsel dönüm noktası olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde, bundan bir asır önce olduğu gibi ülkemizi işgal girişimiydi. 15 Temmuz, aynı zamanda Kurtuluş Savaşından sonra ülkemizin karşılaştığı en büyük badireydi. 15 Temmuz, tarihimizin en zor günlerinden biri olduğu gibi, milletimizin de verdiği cesur mücadele destanının adıdır. Bu nedenle, 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız, 15 Temmuz ruhunu gelecek nesillere aktararak canlı tutacağız.

15 Temmuz, bizim yeni Çanakkalemiz, Dumlupınarımız, Sakaryamızdır. Çanakkale'den aldığımız cesaretle Kurtuluş Savaşımızı nasıl zafere taşıdıysak, 15 Temmuz destanından aldığımız ruhla ülkemizi, milletimizin tarihsel yaşamındaki üç büyük dönüm noktası olan 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacağız.

15 Temmuz şehitleri için Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve milletimize başsağlığı, gazilere sağlıklı ve huzurlu bir hayat, tedavileri devam edenlere acil şifa diliyoruz.

15 Temmuz gecesi sokakları, meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Milletimizin vicdanının sesi ve devletimizin tamamlayıcı unsuru olan STK lar olarak, her daim milli iradenin ve devletimizin yanında olacağımızı ilan ediyor, bu hain darbe kalkışmasını en şiddetli şekilde kınıyor ve faillerinin adalet geciktirilmeden cezalandırılmasını istiyoruz.

Hürriyet ve istiklaline âşık olan aziz milletimizi, Cenabı Hak bir nefes hürriyetsiz, bir saniye istiklalsiz bırakmasın temennisiyle, hepinizi saygıyla selamlıyoruz…” ifadelerine yer verdi. 

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
55 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
146 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
278 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
124 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
455 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR