Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
687 kez okundu
MİS Holding’den şirket açıklaması
MİS Holding’den şirket açıklaması
Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, kamuoyunda grup şirketleri hakkında oluşturulan bilgi kirliliği ve yanlış algıyı düzeltmek amacıyla açıklama yaptı.
16 Temmuz 2017 13:24

Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, kamuoyunda grup şirketleri hakkında oluşturulan bilgi kirliliği ve yanlış algıyı düzeltmek amacıyla açıklama yaptı.

Demirbağ, açıklamasında, 1989 yılında kurulan ve Mis Koop A.Ş. Mis-aş A.Ş. ve Mis Holding. A.Ş.’den oluşan 3 grup şirketinin kurucusu ve 28 yıldır aralıksız yönetim kurulu başkanlığını yaptığını belirterek, şirketlerin 28 yılda 914 ortak sayısına ulaştığını aktardı. .

Misland yatırımının da bu 3 grup şirketinin Elazığ’a kazandırdığı ortak bir yatırım olduğunu belirten Demirbağ, “Ana şirketimiz olan Mis-aş A.Ş.’nin sermayesi 40 Milyon TL olup, Misland yatırımının bugünkü SPK lisanslı ekpsertiz değeri 55 Milyon TL’dir. Yani mal varlığımız sermayemizi fazlasıyla karşılamaktadır.” dedi.

Grup şirketlerinin 1989 yılından 2009 yılına kadar 20 yıl boyunca üst üste kâr ettiğini, kâr paylarını da tüm ortaklarına her yıl dağıttını belirten Demirdağ, şunları kaydetti: “Kuruluşumuzda 1.000$ yatıran ortağımızın bu yatırımı 6.000 $ değer kazanmıştır. Yani grup şirketlerimiz hem kazanmış hem kazandırmıştır. Ayrıca aynı yıllar arasındaki 20 yılda şirketlerimiz defalarca yatırım, istihdam, vergi rekortmenlikleri ve ödüller almış, bir çok başarıya sizlerin de desteği ile ulaşmıştır.

Şirketimiz Mis-aş A.Ş. 2009 yılı global krizi sürecinde AVM kiracılarına destek olmak amacıyla 65 kiracısından 1 yıl kira almamıştır. İkinci yıl ise yarım kira alarak desteğini sürdürmüştür. Bunu da dönemin valisiyle birlikte basına birlikte duyurmuş ve uygulamıştık. Bu sebeple ve global krizin de etkisiyle şirketlerimiz 2009 - 2017 yılları arasındaki 8 yılda sadece 2 yıl zarar etmiş ve bu zararı da kendi bünyesinden telafi etmiştir.

Bugün grup şirketlerimizin borcu, mal varlığının sadece %1'i kadardır. Bu borcun 2 katı ise alacakları vardır. Bu sebeple rahatlıkla şirketlerimizin borcu yoktur diyebiliriz. Şirketlerimizin toplam 914 ortağı bulunmaktadır ve hiçbir ortağına borcu yoktur. Aksine 166 ortağından alacağı vardır.

Şirketimiz “Misaş Marketler Zincirini” 2010 yılında KÜÜM A.Ş.’ye satmıştır ve bu şirketle hiçbir bağı yoktur. Ayrıca aquapark ve spor kompleksindeki ikiz kuleleri de 2010 yılında satarak şirketlerimizin tüm borçları 2010 yılında kapatılmıştır. 2014 yılı genel kurulunda tüm varlıkların satılması kararı alınmış ve aynı yıl Misland’ın tümü satılmıştır. Ancak alıcı firmanın satış şartlarını yerine getirememesinden dolayı 2016 yılında satış sözleşmesi iptal olmuştur. Bu sebeple son 3 yıldır şirketlerimiz ticari faaliyetlerini asgariye indirmek durumunda kalmıştır.

Sonuç olarak bugün şirketlerimize ait Misland içerisinde 30.000 m² hazır yapılı AVM binamız ve 37.725 m² arsamız bulunmaktadır. Bu arsa üzerinde de inşa edilecek 360 dairelik 200 Milyon TL değer hacmine sahip hemşerilerimizin de takdirle karşıladığı proje çalışmamız tamamlanmıştır. Kamuoyunda “Misland360" adıyla tanıtımı yapılan bu projemiz de Allah’ın izniyle ilimizin ve bölgemizin en prestijli ve en kapsamlı projesi olacaktır.

Sizlere hatırlatmak isterim ki; Şirketlerimiz “Elazığ’da ortaklık olmaz” denilen bir dönemde 1.000'i aşan ortak sayılarına ulaşmış, 1.000'den fazla insana istihdam alanları kazandırmıştır. Yine bu süreçte yüzlerce insanı emekli etmiş, 100'ün üzerinde de ödül almış başarılı bir firmadır.

Şirketlerimiz hakkındaki doğrular bunlardan ibarettir. Bunların dışındaki asılsız söylemlere itibar etmeyiniz. En önemlisi de artık ilimizde fitne ve dedikoduculara fırsat vermeyiniz.

Ticarette kâr da zarar da durgunluk da başarı da her zaman olacaktır. Global ekonomik ve siyasi krizlerin ekonomiyi etkilediği gerçeğinin bilincinde olmak lazım. Bizim de 2009'dan bugüne kadar yaşadığımız budur. Biz dostlarımızla, şehrimizle ve şirketlerimizle gurur duyuyoruz. Bu konuların da en doğrusunu ve gerçeğini birinci ağızdan her zaman olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz.” 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
55 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
146 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
278 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
124 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
197 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
247 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
455 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR