Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
554 kez okundu
Asfalt Plenti ve kilit parke tesisi hizmete başladı
Asfalt Plenti ve kilit parke tesisi hizmete başladı
Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yeni hizmete başlatılan asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılışı gerçekleştirildi.
10 Ağustos 2017 12:40

 Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yeni hizmete başlatılan asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Sarıçubuk Köyü İl Özel İdaresi tesisleri içerisinde faaliyete başlayan asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılış programına Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu İl Özel İdaresinin görev alanında 4576 km yol ağı bulunduğunu, bu yol ağının % 49’unun asfalt olduğunu, 2017 yılında 200 km asfalt yaparak bu oranı %55’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 552 köy yolundan 472’sinin asfalt durumda olduğunu belirten Sabuncu yeni plent ve üretim oranı ile 2019 yılı sonuna kadar tüm köy yollarını asfaltlamayı hedeflediklerini söyledi. Sabuncu hizmete açılacak olan kilitli parke tesisi ile de günlük 600 m2 parke üretimi ile köylerin köy içi parke ihtiyaçlarını karşılamayı planladıklarını sözlerine ekledi.                       
Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da konuşmasında iktidarları döneminde önceden hayal edilemeyen işlerin artık gerçeğe döndüğünü belirterek, köylere yönelik hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.                         
Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise kamu kaynakları ile vatandaşlara sunulan hizmetlerin İl Özel İdaresi marifetiyle en ücra köylere ve mezralara bile büyük başarı ile ulaştırıldığını, çok daha fazlasını yapmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. 
Vali Çetin Oktay Kaldırım ise yapılan bütün bu hizmetlerin vatandaşımızın yaşam standardını artıran hizmetler olduğunu belirtti. Bitümlü sıcak karışım asfalt ile köy yollarında çok daha kaliteli ve uzun ömürlü yol hizmeti sunulmasının vatandaşların günlük hayatında büyük bir konfor sağladığını ve aynı zamanda ekonomik açıdan da ilin ve ülkenin ekonomisine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Vali Kaldırım, her yerleşim yerine hizmet götürmek ve insani merkeze almak zorunda olduklarını, bu sebeple ildeki birlik ve bütünlüğün, kamu kurularındaki uyum ve işbirliğinin vatandaşa hizmet olarak dönmesi için çok daha fazla gayret içerisinde olacaklarını, açılan asfalt plenti ve kilitli parke tesisi ile köylerin yol ve altyapısında daha kaliteli hizmetler sunulacağını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından İl Özel İdaresi yeni asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılışını gerçekleştiren Vali Kaldırım ve Elazığ Milletvekilleri daha sonra tesisleri gezdiler. 

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
BALIKESİR-ELAZIĞ
60 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
111 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
212 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ESKİŞEHİR
367 kez görüntülendi
TELEFİNAL DENİZLİ
141 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
187 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
363 kez izlendi
M.ANALİZ
517 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR