Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
393 kez okundu
“Tüm Dünya’nın güvenliğini tehdit ediyorlar”
“Tüm Dünya’nın güvenliğini tehdit ediyorlar”
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Güney Kore'nin Başkenti Seul'de yapılan Seul Savunma diyalog zirvesine katılan heyete başkanlık yaptı.
07 Eylül 2017 16:57

 Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Güney Kore'nin Başkenti Seul'de yapılan Seul Savunma diyalog zirvesine katılan heyete başkanlık yaptı.

Seul Savunma zirvesine, 38 ülkeden Savunma bakanları, bakan yardımcıları, müsteşar seviyesinde katılım gerçekleşiyor. Zirve de uluslararası kuruluşlar da yer alıyor. Bakan Yardımcısı Şuay Alpay katılımcı ülkelerin Savunma Bakan Yardımcıları ile görüşmelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Alpay, 2012 yılından bu yana düzenlenen Savunma Diyalog Zirvesinin amacının; küresel çapta yaşanmakta olan güvenlik tehditlerinin ülkesel ve bölgesel olarak değerlendirilmesi, başta Asya-Pasifik olmak üzere, askeri güven inşası ve çok boyutlu çok uluslu çabaların desteklenmesi, ortak hedef, çıkar ve endişelere ilişkin görüşlerin paylaşılması ve katılımcı ülkeler arasında diyalog ve işbirliğinin geliştirilmesi olduğunu ifade etti.

Bakan yardımcısı Şuay Alpay Seul Savunma Diyalog toplantısında konuşma yaptı. Alpay konuşmasında, Kuzey Kore'nin balistik füze atışları ve nükleer denemelerinin, sadece bu bölgede değil tüm dünyada barış ve güvenliğe yönelik ciddi bir tehdit oluşturduğunu açıkladı. Türkiye’nin, nükleer silahlardan arındırılmış bir Kore Yarımadası arzuladığı gibi tüm dünyada da Nükleer silahların ortadan kaldırılmasını istediğini ifade etti. Türkiye, Kuzey Kore’nin, balistik füze ve hidrojen bombası denemesini sorumsuz ve kışkırtıcı bir hareket olduğunu ve güçlü bir şekilde kınadığını açıkladığını ifade etti.

Alpay konuşmasında, Türkiye’nin terörle mücadelesine de yer verdi. Türkiye’nin,uzun yıllardır içeride başta,PKK, DHKPC ve son dönemde de FETÖ terör örgütü olmak üzere, dışarıda PYD, YPG, DAEŞ gibi örgüt ve uzantıları ile kararlı şekilde mücadele ettiğini iyi terörist kötü terörist ayrımı yapmadığını, ancak müttefiklerinden yeterince yardım görmediğini belirtti.

 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
96 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
272 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
118 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
193 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
240 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
449 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR