Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
629 kez okundu
Besi Organize Sanayi Bölgesi kurulacak
Besi Organize Sanayi Bölgesi kurulacak
Elazığ’da hayvan yetiştiricilerinin bir arada olacağı Besi Organize Sanayi Bölgesi kurulacak.
07 Eylül 2017 22:06

Elazığ’da hayvan yetiştiricilerinin bir arada olacağı Besi Organize Sanayi Bölgesi kurulacak.

Elazığ için büyük önem taşıyan projenin müjdesini Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ verdi.

Dumandağ, yaptığı açıklamada, besi yetiştiricilerinin daha rahat bir ortamda hizmet vermelerini sağlamak ve yerleşim alanı içerisindeki besi çiftliklerini kaldırmak amacıyla Besi Organize Sanayi Bölgesi kuracaklarını söyledi.

Elazığ Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve milletvekillerinin destekleriyle hazırlanan projenin 2018 yılında hayata geçirileceğini belirten Dumandağ, proje için yer tespiti yaptıklarını aktardı.

Besi Organize Sanayi bölgesinde yer almak isteyen besicilerin en kısa zamanda Ticaret Borsasına başvurmalarını isteyen Dumandağ, gelen talebe göre yer tahsis edileceğini kaydetti.

Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin temelini bu yıl içerisinde atmayı planladıklarını belirten Dumandağ, “Projede belli bir noktaya gelindi. Bu konuda Valiliğimiz, siyasilerimiz, milletvekillerimiz bize çok büyük destek veriyor. Biz borsa olarak çok ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Hayvancılık sektörüne yatırım yapmak isteyen arkadaşlarımız mutlaka ticaret borsasına gelip, isimlerini yazdırmaları lazım. Çünkü sayıya göre yer tahsis edilecek. İnşallah 2017 yılının programına alınıp 2018 yılında da bu yatırımı gerçekleştirmeye çalışacağız. Diyarbakır besi organize sanayi bölgesini yapmış. Besiciler bir arada. Fevkalade çalışıyor. Gelen tüccar da rahatlıkla ihtiyacı olan hayvanı bir arada bulma imkanı buluyor. Elazığ’da yerleşim alanında kalan çok sayıda besi çiftliklerimiz var. Tabiki vatandaş da haklı olarak bunların yerleşim alanının dışına çıkmasını istiyor. İnşallah besi organize sanayi bölgesi yapılırsa izinsiz olan ruhsatı olmayan besi çiftliklerimizin yüzde 90’ını bir araya gelmiş olacak. Besicilerin de bu konuda talebi vardı zaten. Biz de siyasilerimize, valimize bu konuyu dile getirdik. Bu ihtiyacı herkes gördü. Onun için besi organize sanayi bölgesinin yapılması kaçınılmazdır.” şeklinde konuştu.

BİYOGAZ ÜRETİMİ YAPILACAK

Besi Organize Sanayi Bölgesinin yanısıra hayvan gübresinden enerji üretim projesini de eş zamanlı hayata geçireceklerini aktaran Dumandağ, “Biyogaz üretimi projesi devam etmektedir. Şu anki önceliğimiz besi hayvan organize sanayisini kurmak. Çok büyük bir proje olacak. Ondan sonraki aşama hayvan güresinden enerji üretimi olacak. Besi organize sanayi bölgesinde tüm besicilerimizi bir araya topladığımız zaman bu projenin içerisinde biyogaz projesini değerlendireceğiz. Önemli olan yapmak değil, işletmektir. Besicilerimiz bir araya geldiğinde ortaya çıkan artıklarla çok rahatlıkla biyogaz üretimi yapılabilecek. Besi organize sanayi bölgesinin enerji ihtiyacı da buradan karşılanacak.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
116 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
102 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
170 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
275 kez görüntülendi
DUYURU
10 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
54 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
140 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
354 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR