Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
306 kez okundu
Elazığ’da, Arakan tepkisi
Elazığ’da, Arakan tepkisi
Elazığ’da, Arakan’da Müslümanlara yönelik yapılan saldırılar protesto edildi.
08 Eylül 2017 15:42

 Elazığ’da, Arakan’da Müslümanlara yönelik yapılan saldırılar protesto edildi. 
Yeni İhya Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Yeni İhya-Der) Elazığ Şubesi, Arakan’da yaşanan olayları protesto etti. Öğretmenevi önünde toplanan dernek üyeleri tekbir getirerek, ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ sloganları attı.
Arakanlı Müslümanların Budist çeteler ve Myanmar hükumeti tarafından katledildiğini belirten Yeni İhya-Der Elazığ Şubesi Başkan Yardımcısı Zülfü Öztürk, "Son günlerde dünya tarihinde eşine az rastlanan vahşi ve alçakça saldırılar sonucu binlerce Arakanlı Müslüman katledilip yakılmaktadır. Bundan dolayı binlercesi yurdunu, yuvasını terk edip Bangladeş sınırına akın etmektedir" dedi.
Dünyanın egemen güçleri tarafından her gün yüzlerce Müslüman’ın yurtlarının işgal edilip mallarının talan edildiğini aktaran Öztürk, "Suriye, Filistin, Irak başta olmak üzere İslam coğrafyasında zalim müstekbir sermaye grupları ürettikleri yeni silahları Müslümanların beyninde test edip tesir gücünü ölçmektedir. Müslüman beldeler onlar için birer laboratuvar haline gelmiştir. Müslümanların yurtları işgal edilmekte, halkları sömürge haline getirilip yer altı ve yer üstü zenginliklerine el konulmaktadır. Bu zulümlerden çıkmak için Müslümanların basit ve anlamsız konuları gündeminden çıkarıp, birbirlerine Bunyanun Mersus gibi kenetlenip, kardeşlik hukukunu yeniden asri saadet mantığına uygun olarak canlandırılması gerekir" ifadelerini kaydetti. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
52 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
96 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
270 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
116 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
190 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
240 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
448 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR