Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
448 kez okundu
Fabrika bahçesinde İsot ve Peynirli etkinliği!
Fabrika bahçesinde İsot ve Peynirli etkinliği!
"Yığınkililer Tertip Komitesi", Çimento Fabrikası bahçesinde "6. İsot ve Peynirli Ekmek Günü" etkinliği düzenledi...
09 Eylül 2017 20:20

Elazığ’da "6. İsot ve Peynirli Ekmek Günü" etkinliği düzenlendi. 
"Yığınkililer Tertip Komitesi" adı verilen konmite her sene düzenlediği İsot ve Peynirlik Ekmek Günü’nün 6.’sını düzenledi. Bu yıl eski mahalle sakinlerinden kalaycı Mehmet Demirhan anısına düzenlenen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Mehteran takımının gösterisinin yer aldığı etkinlikte peynir ekmek ikram edildi.
Eski adı Yığinki olan Aksaray Mahallesi'nin şenliğinde beraber olmanın mutluluğu yaşadıklarını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, bu birlik ve beraberliği diğer mahallelerde de görmek istediğini söyledi.
Elazığ’ın en köklü ve kadim mahallesinin geleneksel isot ve peynir ekmek gününü kutladıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Bu tip programlar genelde bir kez yapılır ve arkası gelmez. Bu açıdan sürekliliği olan bu tip programları devam ettirmek önemlidir. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yığinki, neticede hepimizin çocukluğunun geçtiği, lahanasından isotuna, tarımından yetiştirdiği insanlara kadar çok köklü ve kadim bir mahalleden bahsediyoruz. Elazığ'ı Aksaray'sız düşünmek mümkün değil. Bu mahallenin insanları komşuluk kültüründen öte bir akraba kültürü ile yaşayan insanlardır. Yığinki’yi yeniden anmak ve bir araya gelmek, elbette büyük bir mutluluktur” dedi.
Etkinlik, emeği geçenlere plaket verilmesi ve Emrah Güllü konseri ile sona erdi.
Etkinliğe, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, STK temsilcileri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
MANİSA-ELAZIĞ
95 kez görüntülendi
ELAZIĞ - G. ANTEP
200 kez görüntülendi
GAZİŞEHİR-ELAZIĞ
312 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SAMSUN
448 kez görüntülendi
TELEFİNAL MANİSA
74 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
71 kez izlendi
M.ANALİZ 'AKSA'
201 kez izlendi
DETAY HABER FHGC
125 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR