Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
529 kez okundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elazığ’a Ödül
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elazığ’a Ödül
Elazığ Belediyesi Türkiye genelindeki belediyelerin projeleriyle yarıştığı Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda kazandığı ödülle, ödüllü projelerine bir yenisini daha ekledi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
13 Eylül 2017 17:00

Elazığ Belediyesi Türkiye genelindeki belediyelerin projeleriyle yarıştığı Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda kazandığı ödülle, ödüllü projelerine bir yenisini daha ekledi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Yerel yönetimler tarafından hayata geçirilen çalışmaların tanıtılmasının amaçlandığı 6. Yerel Yönetimler Proje Yarışması sonuçlandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ATO Congresium'da düzenlenen AK Partili Belediyeler İstişare ve Değerlendirme Toplantısına, büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programda yaptığı konuşmanın ardından ilçe, il ve büyükşehir belediyelerinin projeleriyle katıldığı Yerel Yönetimler Proje Yarışması sonuçları açıklandı.

Elazığ Belediyesi şehrin en önemli ekonomik değerleri arasında yer alan mermercilik sektöründe yetiştirilmek üzere girişimci adaylarına yönelik düzenlediği ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ Projesi ile 3.lük ödülü kazandı. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Ödül töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da yerel yönetimlerin projelerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler sergiyi gezerek, stantlarda yer alan eserleri inceldi.

Türkiye genelinde yüzlerce proje arasından titiz bir çalışmanın sonucunda gelen ödülün kendileri için son derece mutluluk verici olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Şehrimize değer katan projelere şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz. Kazandığımız ödüller, çalışmalarımızda bizleri bir adım daha öteye taşıyacaktır. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül almak bizler için apayrı bir gurur kaynağıdır.” dedi.

‘MERMER ÇAĞINA YENİ NESİLLERLE ADIM ATIYORUZ’ PROJESİ

Elazığ Belediyesi tarafından mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ Projesi kapsamında ikisi engelli toplam 30 girişimciye 6 ay süren kapsamlı bir eğitim verildi.

Uzun soluklu eğitim sürecinde kursiyerlere, 70 saatlik KOSGEB onaylı Girişimcilik eğitimi, 35 saatlik pazarlama satış eğitimi, 192 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı AutoCAD tasarım eğitimi, 424 saatlik Mermer İşletme Teknikleri ile pazarlama ve satış teknikleri eğitimi verildi. Programın son ayağında ise kursiyerin sektörü daha yakından tanımaları için Afyonkarahisar'a 15 günlük staj ve teknik gezi düzenlendi. Program sonunda sertifikalarını alarak sektörde çalışmalarına başlayan girişimciler, Mermer İşleme Teknikleri kursu süresince ürettikleri birbirinden özel, katma değeri yüksek mermer ürünlerinin yer aldığı bir sergi açtılar.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
147 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
117 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
194 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
304 kez görüntülendi
DUYURU
70 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
100 kez izlendi
M.ANALİZ FİNAL
172 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
397 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR