Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
1053 kez okundu
"İhraç talebiyle şikâyet edildik!.."
Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat KARATAŞ ve 2. Başkan Karahan ÇELİK, birlikte düzenledikleri basın toplantısında ihraç sürecini değerlendirdiler...
16 Eylül 2017 20:27


Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkan Karahan Çelik, Elazığspor Tesisleri’nde düzenledikleri basın toplantısında AKP’den ihraç nedenlerini açıkladılar... Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısına Elazığspor Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensupları katıldı...
Elazığspor siyaset üstü bir kurumdur!..
Basın toplantısında ilk olarak konuşan 2. Başkan Karahan Çelik, AKP’den ihraç sebebiyle bu toplantıyı yapma gereksinimi duyduklarını belirterek, Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumlardan kendilerinin sorumlu tutulduğunu ve bundan dolayı partiden ihraç edildiğini söyledi. 2. Başkan Karahan Çelik’in açıklamaları şöyle; “Elazığspor, Elazığ’ın En Büyük STK’sıdır” “14 Eylül 2017 tarihinde bir yerel TV’de AKP’den ihraç edildiğimiz yönünde çıkan haberin ardından açıklama yapma zorunluluğu doğdu. Bu açıklamayı yapmak için bir araya geldik. Bu süreçle alakalı halkımızı, vatandaşlarımızı ve taraftarlarımızı doğru bilgilendirme adına sürecin gelişimini neden kaynaklandığını kamuoyuyla paylaşacağız. Ancak sözlerimin başında şunu çok net belirtmeliyim ki, Elazığspor Elazığ’ın en büyük STK’sıdır. Siyaset üstü bir kurumdur. Taraftarlarımız ve Elazığspor’umuza gönül veren herkesin farklı farklı siyasi düşünceleri olabilir. Burada özenle Elazığspor’u siyasete alet etmemeye çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla burada söylenecek her türlü sözün farklı yerlere çekilerek siyasete malzeme edilmemesini istirham ediyorum”
120 Milyon TL’yi bulan borç!
“Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz Önderliğinde Elazığspor’a sahip çıktık. 25 Mayıs 2016’dan beri Elazığspor’da resmi olarak görev yapıyoruz. Tabi 2016 Mayıs ayından önce de Elazığspor için çok şeyler yaptık. Elazığspor o günlerde tarihinin en kötü günlerini yaşıyordu. Belki o güne kadar hiçbir zaman olmadığı kadar bir borcun altına batmış bir Elazığspor vardı ve kapanmanın eşiğindeydi. Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın önderliğinde Elazığspor’a sahip çıktık ve her türlü riski göze alarak bu kulübü yaşatma adına her şeyi yaptık. 100 Milyon TL’lik bir borç ile karşı karşıyaydık. Sezon maliyetleriyle birlikte bu rakam 120 Milyon TL’yi buluyordu. Tabi bu şehir için 120 Milyon TL çok önemli bir meblağ. Ama Elazığspor bu şehir için bu meblağdan daha çok önemli bir değer. Elazığspor için buna değerdi. Bizde elimizden geleni yaparak bu borcu 1 yıl da yüzde 80 azaltarak Elazığspor’un yaşatabileceği bir tabloyu ortaya koyduk”

“-12 puan cezası aldık!..”
“Tüm olumsuzluklara rağmen takımımız onuruyla mücadele etti. O dönem Elazığspor özellikle FIFA dosyalarından dolayı çok ciddi cezalarla karşı karşıya kaldı. -12 puan cezası aldık. Tabii ki çok daha ciddi cezalar da alabilirdik. Yine yönetimimizin yoğun çabaları sonucu dünya tarihinde ilk olarak verilen bir cezanın geri alınması söz konusu oldu. Silinen 6 puanımızı geri aldık. Transfer yasağımız vardı, buna rağmen takımımız onuruyla mücadele etti. Ligi 41 puanla tamamladık. Elazığspor küme düşer, kapanır denildiği halde biz neredeyse Play-Off’u zorlayacak hale geldik”
Elazığspor’a desteklerin kesilmesi!
“Tabi sezon bitti. Borçlar azaldı. Ama herkesin desteği ve kamuoyunda oluşacak birlik ve beraberlikle bu sene şampiyonluğa oynamak için her kesimden destek bekledik. Bunun sonucunda da hatırlayacağınız gibi yine Mayıs ayında İl Milletvekillerimiz, AKP İl Başkanımız, dönemin Elazığ Valisi Sayın Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanımız, Kulüp Başkanımız ve Kulüp Yöneticimizle beraber bir toplantı yaptık. Bu toplantının amacı Elazığspor’a destek istemek ve kamuoyunda birlik beraberlik vurgusu yaparak, Elazığspor’u Süper Lige taşımaktı. Bu toplantıda konuşulanlar aslında bizim amaçladığımız desteğin dışında farklı konuşmalardı. Bu toplantıda ilimiz Milletvekili Metin Bulut’un Elazığspor’a verilen desteklerin kesilmesi yönündeydi. Hatta sonucu nereye giderse gitsin, kapatılma dahi olsa siyaseten Elazığspor’dan uzak durulması ve Belediyenin desteklerinin kesilmesi yönünde beyanatları vardı. Bunlarda zaten özellikle sosyal medyada geniş yer tuttu. AK Partinin bir mensubu olduğumuz için bu konuyu kesinlikle hiçbir medya organında dile getirmedik. Partimizin zarar görmesinden endişe ettik. Bu sürecin sonunda her ne kadar siz değerli basın mensuplarının 4-5 günlük süre boyunca bizlere ulaşma ve konuyla ilgili bilgi edinme taleplerini biz bu kaygılardan dolayı cevapsız bıraksak ta, bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı konu bir şekilde kamuoyuna sızdırıldı”
İhraç talebiyle şikâyet!
“İl Milletvekili sarfettiği sözler yüzünden çok ciddi bir şekilde sosyal medyada ve Elazığ kamuoyunda halk tarafından tepkiyle karşılaştı. Bu tepkiler bir kısım kişiler tarafından hakarete yönelik oldu. Ama biz bu süreçte her ne kadar taraftarımızı ve halkımızı sükûnete davet etsek te ilgili siyasetçi ve siyasetçiler tarafından bu konu maalesef bizlere mal edildi. Bizim o dönemde Sedat Başkanla sosyal medyada paylaştığımız ve taraftarı sükûnete davet ettiğimiz paylaşımlarımız ortadadır. Fakat hem siyasetin hem de Elazığspor’un yöneticisi olmamız münasebetiyle bu konu bizlere mal edildi. İl Milletvekili Metin Bulut tarafından ihraç talebiyle partimize şikâyet edildik. Bu süreç yaklaşık 2,-2,5 aydır devam ediyor. Bu konuda yine partimize hiçbir zarar gelmemesi için temkinli davrandık. Hiçbir şekilde gündeme getirmedik. Belki de asla gündeme getirmeyecektik. Çünkü biz bir parti mensubuyuz. Kol kırılır yen içinde kalır. Partimiz bir şeyi uygun görmüşse bizde bunu olgunlukla karşılarız. Hiçbir şekilde partimize zarar vermeyiz”
İhraç Kararı bize tebliğ edilmedi?
“İki gün önce yaşanan gelişme gerçekten parti disiplinine uymayan bir gelişmedir. Hakkımızda verilen ihraç kararı daha bize tebliğ edilmeden basın organlarına tebliğ edilmiştir. Bu hiçbir şekilde AK Parti disiplinine yakışmamaktadır. Eğer bu haberler basında yer almasaydı sadece bize tebliğ edilseydi belki bu konuşma hiçbir şekilde olmayacaktı. Fakat şunu belirteyim ki, halen daha o karar bizlere tebliğ edilmedi. Biz kararın alındığını şifahi olarak 1 hafta 10 gün önce biliyorduk ve bunu da olgunlukla karşıladık. Ama burada yapılmak istenen küçük ve basit siyasi oyunlardan ibarettir. Biz bunların hiçbir zaman içerisinde olmadık. Partimize, Elazığ’ımıza, Belediyemize ve Elazığspor’umuza zarar verecek hiçbir eylem içerisinde olmadık ve olmayacağız. Burası asla siyaset yapılacak bir yer değil ama bugünkü konjonktür belki birkaç cümle kullanmamızı gerektiriyor”
Ailelerimizi herkes bilir ve tanır!..
“Biz içerisinde veya dışarısında olalım, 2002 yılından beri partimizi destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Bu olayın kamuoyunda AK Partiye mal edilmesi ve AK Partiye zarar verilmesi için fırsatçılar tarafından kullanılmasına da asla müsaade etmeyeceğiz. Partimiz bizim partimizdir. Cumhurbaşkanı bizim Cumhurbaşkanımızdır. Onun davası bizim davamızdır. Biz o davada nefesimiz yettiği kadar yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın emrinde olmaya devam edeceğiz. Biz bu görevden dolayı kendimizi insanlara tanıtmadık. Elazığlı hemşerilerimiz bizi bu görevimizden dolayı tanımadı. Hem Sedat beyin hem de benim ailemi herkes bilir ve tanır. Bu konudaki dik duruşumuzu ve düşüncemizi de herkes bilir. Allah’a şükür şuanda çizgimize, ailemize, şerefimize ve onurumuza leke sürecek hiçbir harekette bulunmadık.”
Her zaman herkese hesaplarımız açıktır!..
“Ben tekraren şunu söylüyorum; bu gelişmeler birkaç yerel siyasetçinin siyasi küçük hesaplaşmaları ve oyunlarından ibarettir. Şuanda bizim için asıl olan bu süreç değildir. Bizim hiçbir zaman böyle küçük hesaplarımız olmadı. Bu anlamda da bir beklentimiz olmadı. Biz doğru bildiğimiz yoldan asla vazgeçmeyeceğiz. Doğruları yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bu küçük siyasi hesaplara alet olmayacağız. Bu saatten sonra Elazığspor kulübü çatısı altında asla ve asla siyasi hesaplar dönmesine izin vermeyeceğiz. Biz zorunlu haller dışında bu kulübün çatısı altına siyasi söylemleri sokmamaya çalıştık. Burada yine zorunlu olmadan bir siyasi yorum yapmayacağım. Doğrunun arkasında olacağız. Biz denetlenmeye her zaman açığız. Eğer burada bizi denetlemek için gelen kim olursa olsun ister bir Milletvekili, ister bir kamu görevlisi kim olursa olsun her zaman herkese hesaplarımız açıktır. Bunu da gönül rahatlığıyla verebiliriz. Belki de bu yüzden bu tür küçük siyasi oyunlara kurban ediliyoruz. Bizim siyasi beklentilerimiz ya da çıkarlarımız söz konusu değildir. Biz Elazığspor’a hizmet için buraya geldik. Elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”
Elazığsporu yaşatma mücadelemiz!..
“Kulüp Başkanı Sedat Karataş ise Milletvekili Metin Bulut’a sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlardan dolayı kendilerinin sorumlu tutulduğunu ve bundan dolayı ihraç edildiklerini belirtti. Şahsının ve Karahan Çelik’in milliyetçi ve muhafazakar bir ailenin çocukları dikkat çeken Karataş, “Bizler milliyetçi muhafazakâr ailelerin çocuklarıyız. İhraç ile ilgili olarak AK Parti İl Başkanı tarafından daha önce savunma vermemiz söylenmişti. Milletvekili Metin Bulut’a sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlardan dolayı şahsım ve 2. Başkanımız Karahan Çelik sorumlu tutuldu. Disiplin kurulu da yalan ve yanlış beyanatlarla ihraç kararını almıştır. Bu karar şahsi bir karardır. Bu karar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Partinin vizyonunu ve misyonunu yansıtmamaktadır. İçinde bulunduğumuz makamlar şerefimize şeref katmamıştır. Bizim tek hedefimiz Elazığ halkının en büyük sevdası olan Elazığsporumuzu yaşatmak adına verdiğimiz mücadeledir. Burası bacasız bir fabrikadır. Bizim tek amacımız şehre mutluluk ve huzur veren bu güzel kulübün yaşatılmasıdır. Bu konuda da yapılması gerekenleri yaptığımıza inanıyoruz. Fedakarlıklarımız ortadadır. Biz üzerimize düşeni yaptık. Biz varımızı verdik. Varını veren utanmaz. Bundan sonra da yönetim kurulumuzdaki birkaç arkadaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Elazığspor siyaset üstü bir kurumdur. Bu şehrin en büyük gururudur. Bunu yaşatmak içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Doğru bildiğimiz bir şeyden asla taviz vermeyeceğiz. Allah yardımcımız olsun. Rabbim bizleri bu şehre karşı utandırmasın. Başımız dik, Alnımız ak. İhraç sebebimiz bellidir. Bu konuda da farklı bir yorum yapılmaması adına da buradan ihraç gerekçemizi söyledik. Takdir kamuoyunundur”
“Elazığspor sahipsiz kalmaz. Biz varız” söylemleri?
“Elazığspor’un yeni bir yönetim anlayışıyla daha iyi yerlere gelmesi adına daha önce istifa ettiklerini hatırlatan Kulüp Başkanı Sedat Karataş, fakat bu kararlarının farklı yöne çekildiğini söyledi. “Tek Mücadelemiz, Şehrin Markasını Yaşatmaktır” Üç beş çapulcunun sosyal medyada “Elazığspor sahipsiz kalmaz. Biz varız” söylemlerinin sadece Elazığspor’u sosyal medyadan sahiplen olduğunun kaydeden Karataş, “Elazığspor’un daha iyi yerlere taşıma adına, yeni bir yönetim oluşması adına daha önce istifa kararı almıştık. Malum toplantıdan sonra böyle bir sıkıntı olmuştu. Yeni bir yönetim oluşursa Elazığspor’a daha iyi hizmetler edilebilir düşüncesi bizi bu karara yönlendirmişti. Bu kararımızda da gayet samimiydik. Elazığspor’u sosyal medya üzerinden sahiplenmek olmaz. Biz o dönem açıkça herkesi Elazığspor’a yönetim oluşturulması için davet ettik. Maalesef, üç beş çapulcunun sosyal medyada “Elazığspor sahipsiz kalmaz. Biz varız” söylemlerinden başka hiçbir şey ortaya çıkmadı. Bütün basın mensubu arkadaşlarımız buradalar. Kongrenin gerçekleştirildiği gün saat 15:00’e kadar kongre salonuna gelen ve adayım diyen bir Başkan adayı var mıydı? Biz bu söylemlerimizde gayet samimiydik. Fakat hiç kimse aday olmadığı için tekraren Belediye Başkanımızı aradık. Sayın Başkanımıza maalesef hiçbir aday çıkmadı dedik. Sayın Başkanımızda bizlere aynen şu sözleri kullandı. “Madem hiç kimse aday olmadı, biz Elazığspor’u kurda kuşa yem ettirmeyiz” dedi. Aksini iddia eden varsa, bu kulübe ve bu şehre ihanet ediyordur. Yine söylüyoruz. Biz bu kulübü daha iyi yönetiriz diyen biri varsa yarın sabah itibariyle görevi bırakmaya hazırız. Bizim Elazığspor Kulübü Başkanlığı yapıp ta bir koltukta oturma gibi bir sevdamız olmadı. Tek mücadelemiz var. Buda bu şehrin markasını yaşatmaktır” ifadelerini kullandı.
Bedelini ödedik ve ödemeye de hazırız!..
Gerçekleştirilen toplantıda söylenenlerin açık ve net olduğunu ve aksini iddia edenlerin şerefi ve namusu üzerine yemin etmeye davet eden altını çizen Sedat Karataş, “Gerçekleştirdiğimiz toplantıda söylenenler açık ve netti. Bu konuda fazla yorum yapmaya gerek yok. Konuşulanların aksini iddia edenler her kimse namusu ve şerefi üzerine yemin edebilir. Biz söyleyeceklerimizi söyledik. Kamuoyu kime inanmak istiyorsa inanabilir. Takdir değerli kamuoyunundur. Fakat bu söylenenler bir kişiyi bağlar. Yapılan açıklamalar, o dönem Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumların önünün kesilmesi için yapılmıştır. Bizlerde partimizin zarar görmemesi adına aksi hiçbir adım atmadık. Alınan bu ihraç kararının uygulanması konusunda bizler sadece bir gün sonra yönetim kurulumuzu toplayarak alınan bu kararı yönetim kurulumuza tevdi ettik. Elazığspor ne Sedat Karataş’ın nede Karahan Çelik’in şahsi malı değildir. Elazığspor ile ilgili alınacak bir karar varsa buna Elazığspor kongre üyeleri ve tüm Elazığ halkı mutlaka müdahil olmalıdır. Bu süreç içerisinde biz kesinlikle parti disiplinine aykırı hareket edecek hiçbir söylemde bulunmadık. Bunun ispatı ya da kanıtı varsa biz beledini ödedik ve ödemeye de hazırız.”
Küçük siyasi hesapların bir parçası!..
“Maalesef süreç bu noktalara gelmiştir. Milletvekili Metin Bulut’a yapılan olumsuz yorumlar asla tasvip etmediğimiz bir durumdur. Bu hiçbir Elazığlıya yakışmaz. Fakat bunları bizim yaptırmadığımızı söylememize rağmen bu konu üzerinde ısrarla disiplin kuruluna ihraç talebiyle gidilmesi de küçük siyasi hesapların bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda ki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. Sedat Karataş, ihraç kararının kendilerine tebliğ edilmeden Elazığ’da yayın yapan bir medya kuruluşuna servis edilmesinden dolayı İl Başkanlığını tebrik ettiğini belirtti. Başkan Sedat Karataş son olarak ihraç kararının, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a Türkiye’nin en başarılı Belediye Başkanları ödülünün verilmesinin hemen sonrasında ve 14 Eylül Perşembe günü Elazığ’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Elazığspor’a isim sponsoru bulunması için gittikleri gün açıklanmasını manidar bulduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

 


 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ALTINORDU-ELAZIĞ
32 kez görüntülendi
İSTANBUL-ELAZIĞ
328 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
344 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
518 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
234 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
236 kez izlendi
TELEFİNAL
157 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
385 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR