Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
251 kez okundu
Çocuklara müzikal gösterimi yapıldı
Çocuklara müzikal gösterimi yapıldı
Elazığ’da ‘Sağlıklı tayfa, rafadan tayfa müzikal gösterimi’ düzenlendi.
20 Eylül 2017 15:29

 Elazığ’da ‘Sağlıklı tayfa, rafadan tayfa müzikal gösterimi’ düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında bilgilendirilmesi, çocuklarda ve gençlerde sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması amacıyla müzikal gösteri yapıldı.

Çocukların ilgi gösterdiği müzikal gösterimi öncesinde Halk Sağlık Müdürlüğü Mobil Sağlık Aracıyla açılan stantta yaklaşık Bin çocuğa şapka, balon, kalem seti, diş fırçası, diş macunu, kalemlik ve broşür dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Güneş, bir ülkenin sosyal ve ekonomik yönden beklenen uygarlık seviyesine ulaşabilmesinin ancak bedensel ve zihinsel yönden güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin varlığına bağlı olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin nüfusunun çoğunluğunu oluşturan çocukların gelecekte sağlıklı ve üretken bireyler olmasının toplumun sağlıklı okuryazarlık seviyesinin ve sağlıklı yaşam kültürünün artması için oldukça önemli olduğunu ifade eden Güneş, “İnsanın kişiliği özellikle çocukluk çağında şekillenmekte, yetişkinlik çağındaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesi bu yıllara dayanmaktadır. Çocukluk çağında kazanılan alışkanlıklar hayatın sonraki dönemlerini etkileyerek ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sorunları önlemede önemli rol oynamaktadır.” dedi.

 

HAREKETLİ YAŞAMIN TEŞVİKİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİLMELİ

Sağlıklı beslenmenin çocuğun bedensel, sosyal ve duygusal gelişimi üzerinde önemli bir rol oynadığını aktaran Güneş, şunları kaydetti: “Bilindiği üzere beslenme; anne karnında başlayarak yaşamın sonlandığı ana kadar devam eden yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Çocuklarda obezite ile mücadele kapsamında, doğru beslenmenin yanı sıra hareketli yaşamın teşviki, hareket etmenin günlük hayatta alışkanlık haline getirilmesi gerekir.” ifadelerini kulandı.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ALTINORDU-ELAZIĞ
32 kez görüntülendi
İSTANBUL-ELAZIĞ
328 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
344 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
518 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
234 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
236 kez izlendi
TELEFİNAL
157 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
385 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR