Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
1058 kez okundu
Atatürk Stadyumu’nda târihi gün!..
Atatürk Stadyumu’nda târihi gün!..
Yapımı ve yıkımı adeta yılan hikayesine dönen Atatürk Stadyumu’nda 14 Nisan’da koltukları sökülmeye başlanan Kuzey Kalearkası Türbü’nün yıkım işlemi nihayet başlarken, yıkım çalışmalarının 75 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.
09 Ekim 2017 17:58
Yaklaşık 10 yıldan buayana ilimiz kamuoyu gündemini meşgul eden ve 14 Nisan tarihinde koltuk sökme işlemlerinin başladığı Elazığ Atatürk Stadyumu’nda,nihayet yıkım çalışmalarına da start verildi.
1974-75 futbol sezonunda şampiyonluğunu ilan eden Elazığspor’un, o sezonun 2.Yarısından itibaren maçlarını oynamaya başladığı 43 yıllık tarihi stadyum, Kuzey Kale Arkası Tribünü’nden başlanarak kısım kısım yıkılıp mevcut yerine yeniden inşa edilecek.
Öte yandan Elazığspor’un Atatürk Stadyumu’nda devam edecek olan çalışmalardan etkilenmeyeceği ve bu süreç zarfında müsabakalarını stadyumda oynamaya devam edeceği öğrenildi.
Şu an itibariyle 1 adet iş makinesinin çalıştığı yıkım işleminde, Salı gününden itibaren sayının ikiye çıkarılacağı öğrenilirken, inşaat çalışmaları için kale direklerinin 3 Metre gerisine set çekileceği ve bu sayede müsabaka oynandığı esnada hem kulüplerin hem de taraftarların inşaat  çalışmalarından etkilenmesinin önüne geçileceği kaydedildi.
75 gün sürecek yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Kuzey Kale Arkası Tribünü’nün yaklaşık 1 ayda yeniden inşa edileceği, daha sonra ise sırasıyla Kapalı Tribün, Maraton Tribünü ve son olarak da Güney Kale Arkası Tribünü’nün aynı yöntemle yıkılıp yeniden yapılacağı öğrenildi.
Öte yandan Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ın yıkım çalışmalarını incelemek üzere stadyuma geldiği ve yetkililerden bilgi alarak süreci yakından takip ettiği öğrenildi.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
İSTANBUL-ELAZIĞ
304 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ERZURUM
314 kez görüntülendi
ADANA-ELAZIĞ
495 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
491 kez görüntülendi
DETAY HABER KARNE
155 kez izlendi
M.ANALİZ SALIBABA
191 kez izlendi
TELEFİNAL
112 kez izlendi
M.ANALİZ ANIT
349 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR