Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
353 kez okundu
"İlişkiler de sekteye uğrayacak"
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, NATO'nun en güçlü üyeleri olan Türkiye ve ABD’nin ilişkilerinin köklü olduğunu belirtti.
10 Ekim 2017 18:06

 Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, NATO'nun en güçlü üyeleri olan Türkiye ve ABD’nin ilişkilerinin köklü olduğunu belirtti.

Alan, sağlam iktisadi, sosyal ve siyasi temellerin var olduğu Türkiye ve ABD ilişkilerin, güçlü oluşu, yaşanan sorunun da diyalogla aşılacağı yönünde ümit verdiğini söyledi.

Yaşanan sorunun diplomatik süreçlerle kısa sürede aşılacağı anlatan Alan, “Günü birlik siyaset böylesine köklü ve tarihi ilişkileri olan iki ülkenin gelecekteki stratejilerini tehlikeye atmamalıdır. ABD tarafından başlatılan ve Ülkemizin bölgemizdeki gelişmelere ilişkin almış olduğu kararlara göz dağı vermeyi hedefleyen bu tutumu doğru bulmuyoruz.” dedi.

DIŞ POLİTİKA MECBURİYET HALİNE GELDİ

Türkiye’nin göçmen konusunda dünyanın en mağdur ülkesi konumunda olduğuna vurgu yapan İdris Alan, ülke sınırına 45 km. mesafede yer alan İdlib kentinde Türkiye sınır ötesi önlem almaması halinde yaklaşık 2,5 milyon göçmenin Türkiye’den başka gidecek bir yeri olmadığını aktardı.

Bu nedenle Türkiye’nin dış politikasının bugün artık bir mecburiyet haline geldiğini kaydeden Alan, “ABD Türkiye’ye farklı yollarla ayar verme maksatlı olarak vize sorununu başlatmış olması iki ülkenin tarihi ilişlerini de sekteye uğratacaktır. Türkiye bugün ne eski Türkiye, ne de Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi  kabile devletidir. Bu nedenle ülkemizin bekası her türlü çıkarın üzerindedir. Ortadoğu’da kurulan her oyunda Türkiye aktif rol alma mecburiyeti içindedir. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz kararlı bir şekilde uygulamakta ve halkımızın tam desteğini görmektedir. Bölge halklarının umudu haline gelen Türkiye’nin oyun dışına itilme girişimleri bir karşılık bulamayacaktır. Ne Kerkük’te, ne Musul’da, ne de İdlib’te başta Türkmen kardeşlerimiz olmak üzere hiçbir mazlum terör örgütlerinin ve canilerin inisiyatifine terk edilmeyecektir. Bu düşüncelerle, yaşanan bu kriz sağduyu içerisinde büyütülmeden çözülmesini iş dünyamız adına temenni ediyor, saygılar sunuyorum ” ifadesini kullandı. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
35 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
81 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
129 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
239 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
75 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
173 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
219 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
409 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR