Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
315 kez okundu
Avcıl'dan Kentsel dönüşüm açıklaması
Avcıl'dan Kentsel dönüşüm açıklaması
İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, Kentsel Dönüşüm ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.
10 Ekim 2017 18:28

 İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, Kentsel Dönüşüm ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Avcıl yaptığı açıklamada, Kentsel Dönüşüm uzun bir dönem Türkiye’nin ve Elazığ’ın en büyük çevrecilik projesi olacağını belirterek, bu kadar büyük ve uzun soluklu bir projenin, sadece 25 maddeden oluşan bir kanunla yürütülmesinin son derece güç, hatta imkânsız olacağını ifade etti.

Bu noktada hukuksal ihtilafların azalması ve adil bir şekilde sonlandırılması için yetersiz, eksik ve evrensel hukuk kurallarına aykırı olan mevzuatların revize edilmesi gerektiğini vurgulayan Avcıl, “Konu ile alakalı bir diğer hususta Kentsel Dönüşüm faaliyetlerine giren idarenin (belediye), müteahhit hırsıyla hareket etmemesi gerekiyor. Özellikle çağdaş şehircilik anlayışında yapılaşmaya izin vermeli ve hak sahibi vatandaşın menfaatini gözetmelidir” diye konuştu.

Kentsel dönüşümün iki kilit noktasının belediye ve müteahhitler olduğunu ifade eden Avcı, şunları kaydetti: “Bana göre üçlü değil ikili vardır bunlardan biri Belediye diğeri Müteahhittir. Vatandaş bu ikilinin yanında değil maalesef karşısındadır. Şu an gerçekleştirilmekte olan projelerin çoğunluğunun; şehrin ortasında, kıyısında, köşesinde kalmış, bölge olarak da değeri yüksek olan yerlerden başlatılması da bunun bir göstergesidir. Oysaki kenar muhitlerin yapıların durumu daha kötüdür fakat kenar bölgelerde başlatılan projeler neredeyse yok gibidir. Elmütder olarak bu konuda vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu ve onların çıkarlarını kendi çıkarlarımızdan üstün gördüğümüzü belirtmek isteriz. Bu anlamda doğru bilgi ve sağlamlık açısından vatandaşlarımızı derneğimizle irtibat halinde olmasını temenni ederiz.” 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ADANA-ELAZIĞ
25 kez görüntülendi
A. DEMİR-ELAZIĞ
128 kez görüntülendi
ELAZIĞ-BOLU
207 kez görüntülendi
MANİSA-ELAZIĞ
332 kez görüntülendi
ADANA 2-2 ELAZIĞ
26 kez izlendi
M.ANALİZ AKSARAY
52 kez izlendi
DETAY HABER KUDÜS
48 kez izlendi
TELEFİNAL A. DEMİR
95 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR