Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
441 kez okundu
İstanbul’dan gelen iş adamları Elazığ'ı gezdi
İstanbul’dan gelen iş adamları Elazığ'ı gezdi
Elazığ'a yatırım yapmak amacıyla İstanbul’dan gelen Karakoçanlı iş adamları, kenti gezdi.
12 Ekim 2017 14:42
Elazığ'a yatırım yapmak amacıyla İstanbul’dan gelen Karakoçanlı iş adamları, kenti gezdi.
Gezi programına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Feyzi Dönmez, Karakoçan Kaymakamı Mehmet Kocabey, İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Uçar, Karakoçan Girişimciler Derneği Grup Başkanı Cihan Bozkurt, Ak Parti Karakoçan İlçe Başkanı Ayhan Akbaba ve Karakoçanlı iş adamları katıldı.
İlk olarak Kültür Park’ta bir araya gelen konuklar,  daha sonra Kapalıçarşı esnafını ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti. Sonrasında ise Hayır Çarşısı ve Harput’u ziyaret eden konuklar,  hangi alanlarda yatırım yapılabilirliği konusunda gezi süresince ilgililerden bilgiler aldılar.
 
“BU ŞEHİRDE YATIRIMIN ALT YAPISI MEVCUT”
Göreve geldikleri günden itibaren Elazığ’a yatırım yapılması noktasında çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Yanılmaz, iş adamlarının gönül rahatlığıyla Elâzığ’a gelebileceklerini ve kendilerinin de her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. Elazığ’ın yatırım çekme noktasında yer altı ve yer üstü gerekli bütün zenginlikleri barındırdığını belirten Başkan Yanılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şunu çok iyi biliyoruz ki sermaye zorla bir yere gitmez. Para ancak sevdiği ve kazanacağı yere gider. Genel kuralımız şudur ki yatırım yatırımı para da parayı çeker. Biz üç buçuk yıllık görev süremiz içerisinde Elazığ'a nasıl yatırım yapılır, en hızlı nasıl yatırım getirilebilinir hep bunun çabasını verdik. Nihayetinde bu şehirde ekonomi büyümedikçe, kişi başına düşen gelir de yükselmedikçe yapılan hiçbir çalışma manalı olmayacaktır”
Elazığ Vali Yardımcısı Feyzi Dönmez ise yaptığı konuşmada Elazığ’ın yatırıma müsait bir şehir olduğunu ve bu konuda devletinde gerekli teşvikleri sunduğunu belirtti.
İş adamlarına yatırım yapma noktasında hem valiliğin hem de belediyenin gerekli desteği sunacağını belirten Vali Yardımcısı Feyzi Dönmez, Elazığ’ın olumlu bütün çalışmaları hak ettiğini söyledi.
Elazığ’ın yaşanabilir kentler sıralamasında Başkan Yanılmaz dönemiyle birlikte 20 sıra birden sıçradığını vurgulayan İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Uçar ise yaptığı açıklamada bunun ciddi bir çalışmanın ürünü olabileceğini ve bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini açıkladı.
Karakoçan Girişimciler Grup Başkanı Cihan Bozkurt ise Elazığ’a bir şeyler katma amacıyla geldiklerini ve yapılacak istişareler neticesinde bu yatırımların hangi alanlarda olabileceğini daha net görerek adımlar atacaklarını söyledi.
Elazığ’a yapılacak her yatırımın dolaylı olarak Karakoçan’a da fayda sağlayacağını belirten Ak Parti Karakoçan İlçe Başkanı Ayhan Akbaba, özellikle genç nüfusa sahip şehrin yatırıma ihtiyaç duyduğunu belirtti.
Karakoçan’ın kültürel zenginlikler açısından çok renkli bir ilçe olduğunu vurgulayan Karakoçan Kaymakamı Mehmet Özbey ise Elazığ’ın devletine, milletine ve milli değerlerine bağlı insanlardan oluştuğunu ve bu anlamda Karakoçan ilçesine atanmaktan ayrıca onur duyduğunu söyledi.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GAZİŞEHİR
92 kez görüntülendi
SAMSUN-ELAZIĞ
80 kez görüntülendi
ELAZIĞ-ÜMRANİYE
150 kez görüntülendi
Ç. RİZE-ELAZIĞ
254 kez görüntülendi
M.ANALİZ FİNAL
112 kez izlendi
Ç.RİZE 1-1 ELAZIĞ
335 kez izlendi
M.ANALİZ ALTIYAKA
500 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
476 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR