Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
353 kez okundu
İstanbul finansın teknoloji merkezi olabilir
İstanbul finansın teknoloji merkezi olabilir
Türkiye’de, 50 ülkeden 10 Bini aşkın ziyaretçi, Bin kurumsal katılımcı, 100 girişim sermayesi ve 200’den fazla konuşmacıyı ağırlanacağı Küresel Katılım Finans Zirvesi’nde ‘insani finans’ masaya yatırılacak.
16 Ekim 2017 13:35

Türkiye’de, 50 ülkeden 10 Bini aşkın ziyaretçi, Bin kurumsal katılımcı, 100 girişim sermayesi ve 200’den fazla konuşmacıyı ağırlanacağı Küresel Katılım Finans Zirvesi’nde ‘insani finans’ masaya yatırılacak. MÜSİAD Elazığ Başkanı Hasan Uzun, toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede MÜSİAD’ın, diriliş ekonomisi için iyi formüllerinin olduğunu ifade etti.

MÜSİAD Elazığ Başkanı Hasan Uzun, mevcut finansal sistemin üretime katkı sağlamada sonuç vermezken, dünyada gelişen yeni trend olan pay­laşım ekonomisinin bir çözüm olabileceğini, paylaşım ekonomisinin finans sektörüne uyarlana­bileceğini söyledi.

Hasan Uzun, para ve faiz odaklı bir finansal sistem yerine insana, üretime, katma değere dayanan ‘insani finans’ felsefesinin, yeni dünyanın içinde bulunduğu kısırdöngüyü parçalayarak, kaynakların üretime ve refaha yönelmesinin anahtarı olabileceğini anlattı.

200’den fazla konuşmacının katılacağı 'İnsani Finans’ için Girişim Fonu’nun yeni paylaşım ekonomisinin ruhuna inananları bir araya getire­ceğini belirten Uzun, “Türkiye gelecek ay, dünyanın ekonomiyle ilgili yalnızca rakamlardan bahsetme­diği, aynı zamanda insan unsurunu da konuştuğu bir dönemde, çok sayıda ülkeden binlerce kişiyi, paylaşım ekonomisinin “insani finans” boyutu için buluşturacak bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezı’nde gerçek­leştirilecek Küresel Katılım Finans Zirvesi (Global Participation Finance Summit-GPAS İSTANBUL), insani değerleri ön plana çıkaran yeni paylaşım ekonomisinin ruhuna inananları bir araya getire­cek. Organizasyona, varlık fonlarının yanı sıra Tesla Motors CTO’suJB Straubel’in de aralarında bulun­duğu 200’den fazla konuşmacı katılacak.” dedi.

Hasan Uzun, düzenlenecek 75 farklı oturumda, sektör temsilcileri ve bürokratlarla birlikte, Oxford ve Harvard üniversitele­rinde görev yapan çok sayıda akademisyenin, insani finans sisteminin topluma ve insana sağlayacağı faydaları masaya yatıracağını, bu kapsamda geliştiri­lebilecek finansal ürünleri ve bu ürünlerin altya­pılarını tartışacağını söyledi.

İstanbul’un finansın teknoloji merkezi olabileceğine dikkat çeken Uzun şöyle devam etti: “Bizim buradaki düşüncemiz Türkiye’de üretimin artırıl­ması ki buna ‘Diriliş ekonomisi için iyi bir formü­lümüz var’ diyoruz: İmalat, yatırım, ihracat (İMİ). Şirketler olarak biz şeffaf bilançolarımızı verelim. Finans kurumlan ve bankalar projelere ortak olsun. Topladıkları mevduatın yüzde 10’unu risk serma­yesi olarak bir kenara koysalar. Bu, Türkiye’nin kalkınmasına çok yardımcı olur. Bu kapsamda üç-dört projeyi GPAS İstanbul’da açıklayacağız. Örneğin tarımsal finansman diye bir başlık attık. İmalatı artırdığımız zaman ürün ortaya çıkıyor ve artıyor. Ürün ortaya çıktığında enflasyon bas­kısını azaltıyorsunuz. Aynı zamanda işsizliği de düşürüyorsunuz. Faiz siste­minin memlekete de bir katkısı oldu. 90’lı yıllarda faizli sistem çok para kazandığı için bankaların tek­nolojiye yüksek yatırım yaptığı bir ortam oluştu. O özgürlük oluşunca da dünyada şu an en iyi tek­nolojileri geliştiren, en iyi bankacılık yazılımlarım yapan bir finans sektörüne kavuştuk. Biz bunları da GPAS Zirvesi’nde dışarıya göstermek istiyoruz. İstanbul olarak finansın teknoloji merkezi olabili­riz. Irak’tan bir heyet geldi DEİK’e. Şunu söyledi­ler: ‘Bizi Ürdün ya da Mısırlıların yazılımcılarından kurtarın!’ Biz bunu anlatırsak dünyaya burada da ilerleriz. Ve dünyaya bunu transfer edebileceği­miz hazır ürünlerimiz var. Zaten önemli başarı­larımız var.”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
52 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
96 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
270 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
116 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
190 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
240 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
448 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR