Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
168 kez okundu
Alan, kredi limitlerini değerlendirdi
Alan, kredi limitlerini değerlendirdi
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın 150 Bin TL olan esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredi limitlerinin 200 Bin TL’ye çıkarılması ve banka faiz oranlarının yüksek oluşu hakkındaki açıklamalarını değerlendirdi.
17 Ekim 2017 16:31

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın 150 Bin TL olan esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredi limitlerinin 200 Bin TL’ye çıkarılması ve banka faiz oranlarının yüksek oluşu hakkındaki açıklamalarını değerlendirdi.

Türkiye’deki büyüme rakamları ve yatırım ortamı ile ilgili tüm gelişmelerin ortada iken bankacılık sektörü büyüme oranı bakımından tüm sektörleri katlayarak geride bıraktığını belirten Alan, “Neredeyse tüm riskleri müşterilerine yıkan bankacılık sektörü hükümetin tüm çağrı ve uyarılarına rağmen bugüne kadar maalesef kredi faiz oranlarını istenilen seviyeye çekmemekte büyük bir direnç göstermektedir. Üyelerimizden bize gelen uyarı ve şikayetlere baktığımızda sicil affına rağmen bankalar hiçbir müşterinin geçmiş sicillerini silmeden aynen muhafaza ederek buna göre işlem yapmaya devam etmektedirler. 8-10 yıl öncesine ait protestolu senet yada çek yazılması yada kredisini geciktiren esnaflarımız talepleri sicil bahane gösterilerek değerlendirilmemektedir. Bu nedenle hükümetimiz tarafından iş dünyasına sağlanan bu çok önemli desteklerin yerini bulması ve esnaflarımızın ülke ekonomisine değer katabilmeleri için bankacılık sektörünün yeniden bir revize edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Aksi takdirde, iş dünyası ve bankacılık sektörü arasındaki bu sorunlar devam edecek ve neticede ülke ekonomisi kaybetmeye devam edecektir” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
MANİSA-ELAZIĞ
86 kez görüntülendi
ELAZIĞ - G. ANTEP
191 kez görüntülendi
GAZİŞEHİR-ELAZIĞ
306 kez görüntülendi
ELAZIĞ-SAMSUN
444 kez görüntülendi
TELEFİNAL MANİSA
40 kez izlendi
M.ANALİZ BU HAFTA
60 kez izlendi
M.ANALİZ 'AKSA'
185 kez izlendi
DETAY HABER FHGC
116 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR