Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
406 kez okundu
Alan, kredi limitlerini değerlendirdi
Alan, kredi limitlerini değerlendirdi
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın 150 Bin TL olan esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredi limitlerinin 200 Bin TL’ye çıkarılması ve banka faiz oranlarının yüksek oluşu hakkındaki açıklamalarını değerlendirdi.
17 Ekim 2017 16:31

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın 150 Bin TL olan esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredi limitlerinin 200 Bin TL’ye çıkarılması ve banka faiz oranlarının yüksek oluşu hakkındaki açıklamalarını değerlendirdi.

Türkiye’deki büyüme rakamları ve yatırım ortamı ile ilgili tüm gelişmelerin ortada iken bankacılık sektörü büyüme oranı bakımından tüm sektörleri katlayarak geride bıraktığını belirten Alan, “Neredeyse tüm riskleri müşterilerine yıkan bankacılık sektörü hükümetin tüm çağrı ve uyarılarına rağmen bugüne kadar maalesef kredi faiz oranlarını istenilen seviyeye çekmemekte büyük bir direnç göstermektedir. Üyelerimizden bize gelen uyarı ve şikayetlere baktığımızda sicil affına rağmen bankalar hiçbir müşterinin geçmiş sicillerini silmeden aynen muhafaza ederek buna göre işlem yapmaya devam etmektedirler. 8-10 yıl öncesine ait protestolu senet yada çek yazılması yada kredisini geciktiren esnaflarımız talepleri sicil bahane gösterilerek değerlendirilmemektedir. Bu nedenle hükümetimiz tarafından iş dünyasına sağlanan bu çok önemli desteklerin yerini bulması ve esnaflarımızın ülke ekonomisine değer katabilmeleri için bankacılık sektörünün yeniden bir revize edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Aksi takdirde, iş dünyası ve bankacılık sektörü arasındaki bu sorunlar devam edecek ve neticede ülke ekonomisi kaybetmeye devam edecektir” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
53 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
97 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
143 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
272 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
118 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
193 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
241 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
449 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR