Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
Kanal 23 Uyduda!
Kanal 23 Canlı İzle
497 kez okundu
Göletler 195 haneye hizmet veriyor
Göletler 195 haneye hizmet veriyor
Elazığ’da DAP kaynaklarıyla yapılan ve yaklaşık Bin 500 büyükbaş, 5000 küçükbaş ile yaklaşık 195 hanenin kullanacağı, güneş enerjili hayvan içme suyu göletleri hizmet vermeye başladı.
17 Ekim 2017 16:39

İlk defa Elazığ’da uygulanan ve DAP kaynaklarıyla yapılan güneş enerjili hayvan içme suyu göletleri hizmet vermeye başladı.

Akarsu kaynağının bulunduğu bölgelerde gölet sistemi, kaynağın olmadığı yerlerde ise sondaj sistemi ile yapımları gerçekleştirilenden tamamlanan Mirahmet, Yukarıdemirci, Çavuşyolu, Yüzev ve Köprüdere HİS göletlerinden yaklaşık Bin 500 büyükbaş, 5000 küçükbaş ile yaklaşık 195 hanenin kullanımına açıldı.

Yapılan HİS’lerin Elazığ’da hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı bölgelere kurulduğunu kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “İl Özel İdaresi olarak programladığımız ve ödenek ayırdığımız işlerimizin dışında Elazığ’ın ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak projeleri de hayata geçirmekteyiz. Karakoçan ve Kovancılar gibi hayvancılığın yoğun olarak gerçekleştirildiği bölgelerde hayvanların daha kolay suya ulaşması için planladığımız ve bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan güneş enerjili ve gölgelikli sulama sistemlerimiz tamamlanmalarının ardından halkımızın istifadesine sunulmaktadır. Hayvanların otlak alanlarından çok fazla uzaklaşmadan su temin edebilecekleri ve gölgelenebilecekleri şekilde planlanan sulama sistemlerimiz, Elazığ için kalkınmada öne çıkan sektörlerden biri olan hayvancılığın desteklenmesi açısından çok önemli olacaktır. Sondajla su alınan projelerimizde güneş enerji panel sitemleri yer almakta böylelikle enerji giderine ihtiyaç duyulmadan su temin edilebilmekte, hem de yedek su depoları planlanarak su konusunda yaşanacak sıkıntı ortadan kaldırılmaktadır. İl Özel İdaresi olarak ilimizin her alanında örnek projeler ile insanımızın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.  

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
İbrahim Taşel - HIRS DENİZİNDE BOĞULMAK
İbrahim Taşel
31 Aralık 2012
YAZARLAR
HAVA DURUMU
ELAZIGELAZIG
ELAZIĞ-GİRESUN
59 kez görüntülendi
BALIKESİR-ELAZIĞ
99 kez görüntülendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
150 kez görüntülendi
A.GÜCÜ-ELAZIĞ
288 kez görüntülendi
M.ANALİZ 23 ŞUBAT
135 kez izlendi
TELEFİNAL DENİZLİ
199 kez izlendi
ELAZIĞ-DENİZLİ
252 kez izlendi
M.ANALİZ K.YAKA
465 kez izlendi
Aidat Takip Sistemi + Hazır Dernek Sitesi + 1000 Adet SMS Sadece 229 TL
ÇOK OKUNANLAR